אאא

אם גם בשבילכם יום ראשון הוא אחד הימים השנואים בשבוע, כדאי שתקשיבו לגארי ויינרצ'אק - יזם, ומייסד של סוכנות השיווק והפרסום הדיגיטלי 'ויינר-מדיה' בארה"ב שמגלגלת מיליוני דולרים בשנה.

בראיון לתכנית האינטרנט הניו יורקית 'האדיוטים המבריקים' (The Brilliant Idiots), טען ויינרצ'אק ש"העניינים לא עובדים" אצל אנשים שמתעבים את תחילת השבוע.

מה זה אומר? ובכן, לדבריו, דיכאון יום ראשון נובע משנאה של העבודה שממתינה לכם. אם אתם רוצים להיפטר לנצח מהתחושה הקשה, נסו לבחון את הסיבות מדוע אתם שונאים את העבודה שלכם (או את השגרה שמצפה לכם בשבוע שמתחיל). 

לאחר שזיהיתם מה מפריע לכם, נסחו פתרונות אפשריים לכך והביאו אותם בפני הבוס שלכם, כדי להשיג מקסימום הנאה וסיפוק מהעבודה. אם אין סיכוי לשינוי, ויינרצ'אק ממליץ ליזום דברים באופן אישי.

"אפשר לבנות עסק או לעבוד מהצד. אני לא מבין למה אנשים שוקעים במנטליות מפסידנית ופשוט חושבים שהם לא מסוגלים לכך" אמר ויינרצ'אק, "יש המון זמן, נצלו אותו כדי להזיז דברים".

לדבריו, הוא מרחם על אנשים שכל השבוע רק מחכים שיגיע לסופו או לחופשה שיצאו אליה, משום שהעבודה אמורה להיות המקום שמעצים אותך, לא כובל אותך.

"ביום ראשון בערב, אני כבר ממש רעב" מתאר ויינרצ'אק, כאשר יום ראשון האמריקאי הוא למעשה מוצאי שבת בישראל. "אני משתדל ללכת לישון מוקדם ביום ראשון בערב בגלל שאני כבר לא יכול לחכות ליום שני".

מצד שני, אולי ויינרצ'אק מאושר כל כך כי שבוע העבודה שלו מסתיים ביום חמישי בערב ומתחיל רק ביום שני?