אאא

לאחר ציפייה דרוכה של שנים בקרב מאות המשפחות לקוחות  מאוחדת באגן האיילות, זה קרה השבוע – בשעה טובה נחנך  המרכז הרפואי של  מאוחדת במרכז המסחרי החדש של אגן האיילות.

בטקס רב רושם  שהתקיים  ביום שני  השתתפו בכירי מאוחדת; מנהל המחוז מר טל שאול, מנהל השיווק המחוזי הרב משה ברים,  ד''ר דוד מורל – יועץ מנכ''ל, ד''ר יובל וייס – הרופא המחוזי, ד''ר מנחם ביתן – אחראי רפואת ילדים מחוזי, גב' ע. אהרן מנהלת מרחב צפון ירושלים,  לצד רבני ועסקני היישוב.

המשתתפים סיירו במבנה  וקיבלו סקירה מפי מנהלת המרפאה  על השירותים שניתנים במקום, האורחים התרשמו מאוד מהגודל העצום של המרפאה, האבזור החדיש והמתקדם, ומהעיצוב החדשני המרשים, והתפלאו מההשקעה הגדולה במגוון השירותים והמכונים כמו : בית מרקחת, טיפת חלב, חדרי אחיות מרווחים במיוחד, מכון  אולטרא סאונד, פינת ילדים ועוד כאשר כל המרפאה עוצבה בצורה מרשימה במיתוג החדש של מאוחדת, ולדברי בכירי מאוחדת מדובר באחת המרפאות המקומיות המרשימות והמפוארות ביותר הקיימות בארץ.

הכיבוד  היה ערוך בצורה מרשימה, כך גם ארגון הטקס בכללותו  אודות לארגונה המסור של גב' וויין אשר מתפעלת את המקום  מזה מספר  חודשים , מהשלבים הראשוניים של טרום  הפתיחה בפועל, האורחים ציינו שניכר שהמרפאה פועלת בצורה מוצלחת עם צוות רפואי איכותי וצוות מזכירות רפואית נרחב.

בקביעת המזוזה הראשית כובד הגאון רבי יצחק זילברשטיין שליט"א שהופיע במיוחד בישוב בכדי לכבד את הנהלת המאוחדת  ולהשתתף בקביעת מזוזה למרכז הרפואי החדש והוסיף בהזדמנות זו ברכות ואיחולים להנהלת המאוחדת ולתושבי הישוב.

כן כובדו בקביעת מזוזות: רבה של גבעת זאב רבי יוסף טולידאנו, רבי אריה זילברשטיין רבה של אגן האיילות,רבי דוד סופר רב קהילות הספרדים אגן האיילות, רבי אליהו וועטנשטיין רב קהילת בעלזא , רבי אפרים לנדי רב קהילת אדרת אליהו, רבי אליקום דבורקס,  רבי חיים כהנא חבר בית הדין  וכן העסקן רבי פנחס גרוס.

לאחר קביעת המזוזות פתח בדברים מנחה  האירוע הרב משה ברים בברכת "ברוך שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה", וציין בסיפוק שכבר לפני  כ- 7 שנים עם אכלוס הדירות הראשונות הייתה מאוחדת הנחשונית שקפצה וסיפקה  את שירותי הרפואה בשכונה המתחדשת בסביבות ירושלים, שכונת אגן האיילות, בגבעת זאב החדשה וציין בסיפוק שמאוחדת זכתה היום להיות זאת שחונכת  את המרכז  הרפואי הראשון והיחיד שנפתח באכסניה ראויה במרכז מסחרי בלב  השכונה .

מנהל המחוז מר טל שאול , ציטט מדברי רבי יצחק  זילברשטיין שבאירוע מקדים במרכז הרפואי הזה דיבר על שלש דרגות של רופא, רופא כללי, מומחה ומופלג, והסביר שהגדרת  "מופלג" נובע מהמשמעות של ספינה המפליגה בלב ים, כלומר " מפליגה  למרחקים ",  לעניינינו הכוונה לאדם שצופה למרחוק ".

הרב השתמש בדימוי הזה לומר שאף מאוחדת, מפליגה ורואה  רחוק ולכן ככבר בתחילת דרכה של  השכונה פתחה  מרפאה במקום במבנה זמני ומיד  התחילה לתכנן את המרכז הקבוע שלה, והוסיף כי אנחנו הפלגנו בדמיוננו קדימה, ופתחנו מרפאה שיש בה גם שירותים שלא מקובל לספק בישוב בסדר גודל זה , כמו טיפת חלב, בית מרקחת ועוד, אנחנו התחשבנו במרחק של השכונה ממקום ישוב גדול ואנחנו מספקים  את צרכי הרפואה בהתאם.

אנחנו מאוד שמחים אודות שיתוף הפעולה עם הרבנים, ואנחנו סבורים כמי שנותנים שירות לציבור, שאנו צריכים להיות קשובים לציבור ולכן אנחנו בשיח שוטף עם הרבנים והתושבים".

הגר"א זילברשטיין שליט"א: לאחר דברי ברכה קצרים  לכל הקהל המשתתף ובראשם המנהלים ואנשי הצוות הוסיף: "הסיסמא של מאוחדת כפי שאני רואה היא שהם קשובים לקהילה, ואני רוצה לספר 'בדידי הוה עובדא'... כפי הידוע מאוחדת סיפקה לשכונה שירות מיוחד שאין אותו בכל מקום, ' רופא של שבת', והנה שבת אחת מתברר שהרופא הנוכרי אמר לאחד המטופלים שלו שהוא בעצם יהודי... היינו בהתחבטות קשה מה לעשות עם ה'משיח לפי תומו' הזה, לא ידענו אם הוא גוי של שבת או שע״פ הלכה מדובר ביהודי, פנינו להרב ברים שמיד נכנס לעניין והעביר לגורמים בהנהלה שביררו את העניין  לעומק  עם המפעיל הישיר של הגוי ולאחר בירור מעמיק התברר שאין חשש , אנחנו רואים כאן את הקשב והחיבור לקהילה של מאוחדת וההתחשבות בדעת הרבנים ברצינות רבה וראויה לציון"

"אבי ומורי ורבי  שליט"א הגר״י זילברשטיין בכינוס ההלכתי שנערך מקודם כאן במרפאה אמר, שמובא ברא״ש כי החולים צריכים שיהיה להם  "קורת רוח" מהרופא, כלומר מאוד חשוב ההרגשה הטובה, ואם הפציינט לא מרגיש מספיק אימון ברופא גם הריפוי לא יהיה כמו שצריך, וב"ה אנחנו זוכים שמאוחדת פותחת את הסניף המפואר עם צוות רפואי איכותי,שלציבור יהיה מהם בוודאי קורת רוח  ובוודאי השם  יעזור שהרופאים יצליחו במלאכתם ע"מ שהחולים יקבלו את הטיפול הטוב ושתהיה לכולנו סייעתא דשמיא".

הגר"ד סופר: "דוד המלך פותח בתהילים במזמור חנוכת הבית, המזמור הזה נאמר על בניית בית המקדש, ולכאורה היה צפוי שכל משך המזמור יהיה בפסוקים על המקדש, אבל לא! זהו הפסוק היחידי בפרק זה שבו כתוב בניית בית המקדש, כל ההמשך הוא על רפואה, ואכן הרבה האריכו בעניין הקשר של ביהמ"ק והרפואה, ואני רוצה לומר  שכשדוד המלך מודה לקב"ה על ביהמ"ק הוא מתחיל מהתחלה כשהייתי למטה בתחתית כשריפאת אותי, וכשמתחילים כך את ההודאות, זוהי הצורה הנכונה להודות להשי"ת".

"באנו לשכונה כמדבר שממה, וגם היום מה יש פה? סופרמרקט גדול ומאוחדת גדולה! זה הדבר היחידי שכל כך מושך את העין והלב, רואים שמאוחדת נותנים שירות מכל הלב, כפי שמנהל המחוז הזכיר שהשירות הוא הרבה יותר ממה שנדרש, אני באופן אישי רואה כמה מאוחדת עושים לטובת התושבים, כל הזמן חותרים לתת עוד יותר ועוד יותר, לוקחים את הרופאים הכי טובים. אני רוצה לברך שהמקום הזה יישאר יפה ואיכותי כמו שהוא עכשיו ונקי מכל דבר שאיננו טוב, ויהיו בו רק רופאים מוצלחים כפי שמאוחדת מוכיחה כעת".

בסיום האירוע הוענק למשתתפים  הספר החשוב של הגר"א דבורקס מו"צ "שארית ישראל" מרבני השכונה ,הספר בשבילי הרפואה בירורים הלכתיים אקטואליים בענייני רפואה שהופק במדורה מיוחדת לכבוד הארוע , עוד השתתפו בארוע ר׳  דוד שוורץ מתאם תחום מגזרים , גב' א. ווין מנהלת מרפאת האיילות, ר׳ יצחק גרין מנהל מרפאות רמות, ר׳ יחזקאל קיפניס מנהל תחום קשרי קהילה במחוז,  מנהלי סניפים, מנהלי קשרי קהילה במאוחדת.

המשתתפים יצאו בתחושה של עתיד מרענן והצלחה כבירה למרפאה החדשה ולמבוטחי הקופה באגן האיילות בהווה ובעתיד.