אאא

לאחר כחצי שנה בכלא, וועדת השחרורים של הנהלת בתי המשפט החליטה הבוקר (שלישי) לקצר את עונשו של הזמר קובי פרץ. הפרקליטות לא התנגדה לשחרורו המוקדם של פרץ, ולפיכך הוא צפוי להשתחרר מהכלא בעד כשבועיים וחצי ב-14 ביולי, כך על פי הדיווח ב-ynet.

כזכור, בית משפט השלום בתל-אביב גזר במאי 2016 שנתיים מאסר על הזמר המזרחי, שהורשע בשורת עבירות מס. בכתב האישום שהוגש נגדו, נטען, כי פרץ סיכם שאמרגנו יוחאי יעיש, יקבל את הכנסותיו מהופעות - ויעביר אליו 50 אחוז מהרווחים. כדי לחמוק מתשלום מס, הציג פרץ לאחר מכן מצג כוזב על הכנסותיו. פרץ, כך נטען, דרש מאמרגנו לחתום על חוזה למראית עין בלבד, ובו נתונים פיקטיביים של תאריכים והכנסות.

בית המשפט המחוזי בתל אביב קיבל לאחר מכן חלקית את ערעורו של הזמר על חומרת העונש, וקיצר את מאסרו לשנה וחצי. באוקטובר 2017 החל פרץ לרצות את עונשו בכלא מעשיהו.

לכבוד חגיגות ה-70 של ישראל, נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, חתם על בקשת החנינה של הזמר. הוא קבע כי בשל החנינה, יוכל פרץ לעמוד בפני ועדת השחרורים כבר עכשיו ולמעשה קיצר את עונשו בשבועות ספורים. נקבע כי ההקלה בעונש מותנית בתשלום הקנס שהוטל על פרץ על ידי בית המשפט. פרץ אכן שילם את הקנס מה שסלל את הדרך לשחרורו.

פרץ אמר למקורביו לאחר החלטת הנשיא: "אני נרגש מאוד, שמח וממתין לשחרור. עברתי ייסורים, הצדק נעשה". את הזמר מייצגים עורכי הדין ציון אמיר, שני אילוז, חיים לוי ואלדן דנינו.

עו"ד אמיר ציין היום לאחר החלטת הוועדה: "אני שמח מאוד שוועדת השחרורים הורתה על שחרורו המוקדם של קובי פרץ. הוא עבר באמת תקופה קשה, מאבק משפטי ארוך מאוד שנמשך כמה שנים הגיע היום לסיומו בהחלטה לקצר את המאסר שלו. אני גם משבח את עמדת הפרקליטות שלא התנגדה לקיצור העונש. בסך הכל יום טוב, יום שמח שמאפשר לקובי פרץ לחזור לפעילות המבורכת שלו כמי שעושה רבות למען הקהילה וככה ימשיך לעשות".