אאא

המאבק המתחולל בימים אלו סביב בניית "גשר יהודית" בנתיבי איילון בתל אביב, לאור החלטת שר התחבורה ישראל כץ למנוע את קיום העבודות בשבת - כמתוכנן, חושפות חילול שבת נוסף המתקיים בניגוד להבטחות המרובות.

כתב גלי צה"ל ניתאי ענבי חשף הבוקר (חמישי) כי שתי מכונות כרייה של הרכבת הקלה בגוש דן חוצות בשבתות אלה את בני ברק, זאת למרות איומי העירייה.

כזכור, ב"כיכר השבת" פורסם כי בכוונת מתכנני הרכבת הקלה לעבוד בגוש דן גם בשבתות ובחגים, בטענה כי לא ניתן לעצור את פעילות מכונות הכרייה.

הפרסום עורר הד נרחב ובציבור החרדי ציפו למנוע זאת או לפחות לצמצם את העבודות ולגרום שיהיה במתכונת ההכרחית בערים אחרות, אך כעת מתברר כי דווקא בבני ברק, עיר התורה והחסידות, העיר הגדולה של הציבור החרדי, החפירות נמשכות בעיצומה של שבת קודש.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

עסקנים חרדים מביעים הבוקר את זעמם כי בעוד עיני כל חברי הכנסת נשואות למניעת חילולי השבת בהקמת הגשר בנתיבי איילון בתל אביב הרי שבמקביל מתרחש חילול שבת שמשמעותו אינה פחותה בתוככי העיר בני ברק.

"כשמדובר במכונות כרייה הלב בני ברק אסור לנו לשתוק על כך ויש להקים קול מחאה וזעקה רמה על הדבר", אומרים אתם עסקנים.

דובר עיריית בני ברק אברהם טננבוים אומר ל"כיכר השבת" כי "אין כזה דבר, לעירייה לא ידוע כי יש עבודות בבני ברק בשבת, לא ייתכן. לדעתי, לפי ההסכם אין כזה דבר, עיריית בני ברק עומדת על כך בתוקף".