אאא

המוני חסידי צאנז השתתפו ביום רביעי, אור לכ"א אדר, בשרשרת כינוסים ומעמדי 'טהורים יירשוה', לציון שנת ה65 להנחת אבן הפינה לקרית צאנז בנתניה על ידי כ"ק מרן בעל השפע חיים מצאנז זיע"א.

לציון מאורע זה, כתבו אלפי החסידים בארץ ובעולם ספר תורה לזכרו הטהור של האדמו"ר זיע"א, ולזכותו של מרן האדמו"ר שליט"א - אשר הושלם והוכנס בשיאם של מעמדי ההוד, ברוב פאר והדר, אל ארון הקודש אשר בבית המדרש במשכן קדשו של האדמו"ר שליט"א.

ספר התורה נכתב על ידי החסידים, שרכשו אותיות, פסוקים ופרשיות – תמורת תמיכתם הקבועה במוסדות היכלי התורה והחסד דחסידי צאנז.

לכבוד הכנסת ספר התורה, אף נחנכו שני ארונות קודש מפוארים מעץ אומנותי, האחד בבית מדרשו של האדמו"ר – לשם הוכנס ספר התורה, והשני בהיכל הגדול 'היכל רוזנברג' – שם נערך המעמד המרכזי.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

לאחר הכנסת ספר התורה – במהלכה עבר האדמו"ר לפני התיבה לפרקי תהילים לרפואת האדמו"ר מסקולען והגרמי"ל לנדא אב"ד בני ברק – והריקודים ברחובה של עיר, נערך המעמד המרכזי בהיכל הענק ובקומת הגלריה, בהפקת ענק מרשימה של חברת 'אפקט' בהנהלת אפרים זילברברג, משם אף נערכו שידורים חיים לאלפי הבחורים, הנשים ותושבי חו"ל.

במרכז המעמד עמדה הפקת הענק של התכנית המרכזית 'צאנז מדור לדור' – 65 דקות רצופות במראה ובשירה, בהשתתפות למעלה ממאה משתתפים אשר הופיעו על הבמה בתכנית ארוכה ומרגשת שהעלתה זכרונות מימים מקדם והראתה את היש המבורך של חצר צאנז כיום.

לאחר המשא המרכזי מאת כ"ק האדמו"ר שליט"א, יצאו הקהל בראשותו לריקוד ממושך לכבודה של תורה, עמליה ותומכיה כשהקהל מתפזר לביתו לאחר שעות ארוכות של הנאה רוחנית והתלכדות.

 צפו בגלריה של הצלמים: משה גולדשטיין, אהרן ברוך ליבוביץ ויעקב נחומי