אאא

בסיעת 'אגודת ישראל' החסידית ממשיכים לפעול כדי לשכנע את החסידויות הקנאיות, שהתעצמו במשך השנים, לבוא ולהצביע בבחירות.

ל"כיכר השבת" נודע כי בדיון סגור שנערך בהשתתפות בכירי הסיעה החסידית סוכם כי המפלגה תבוא בחשבון עם הקהילות שלא יצביעו.

בכיר ב"אגודת ישראל" אומר ל"כיכר השבת" כי "הפעם הכל יהיה ברור וממוחשב. השקענו מאמצים רבים ומשאבים טכנולוגיים כדי שנדע בדיוק בפירוט מלא דרך נציגים מול כל הקבוצות, החסידויות הקטנות והקהילות השונות מי הצביעו ומי לא".

הבכיר משמיע איום ברור: "קבוצות וקהילות שרבותיהם אינם אוסרים הצבעה בבחירות ונמנעו מלהצביע - לא יקבלו מענה מנציגנו בקדנציה הקרובה, נגמרו הזמנים שפעלנו עבור כולם ויש שבחור שלא להתייצב ביום הבחירות לעזור לנו".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"הגענו למצב שנציגים שלנו אף הסתבכו כשסייעו לאותן קבוצות שלא ממש התגייסו לנו בבחירות אבל עזרנו תמיד לכולם בלי חשבונות. זה נגמר. לא נעניק את הלחי השניה", מבהיר הבכיר בנחרצות, "קהילה או קבוצה שלא תדאג להביא את בוחריה לקלפיות לא נכיר בה כשיצטרכו אותנו בבוא היום".

ל"כיכר השבת" נודע כי מטה אגודת ישראל שכרו אולם במרכז הארץ, לשם יגיעו כשלוש מאות נציגי כל החסידויות בארץ, הנציגים יזינו נתונים לתוכנה שנרכשה במיוחד לשם כך בעלות של 110,000 שקל ובאולם יוצבו מסכים שיעבירו נתונים בזמן אמת על מצב ההצבעה בכל חסידות וחסידות. 

גורם ב'אגודת ישראל' מסביר ל'כיכר השבת': כי"הפעם נדע במדוייק על כל קהילה וכל חסידות בדיוק כמה אחוז הצביעו בכל רגע, וזה כולל פילוח מדוייק ביותר של כל חסידות וחסידות עם כל הפרטים. הח"כים רמזו שלא יהיה מצב שקהילות שמפנות כתף קרה לאגודת ישראל ביום הבחירות - יקבלו יחס שווה לקהילות שפעלו בכל המרץ. זה משתנה".