אחד מבוגרי 'מכון עליה':

"לא חשבתי שיהיה לי פרנסה מלהיות מוהל מוסמך"

"לקראת לידת בני הראשון החלטתי שאני הולך להגשים את חלומי. התחלתי לברר על מקומות מתאימים שם אוכל ללמוד בצורה מקצועית ומסודרת איך עושים ברית מילה" (לימודים)

(צילום: יח"צ)

המסלול שלי התנהל פחות או יותר כמו כל בחור ישיבה חרדי. דווקא התחברתי מאוד ללימוד, לגמרא ולא חשבתי על כיוון של עבודה. ראיתי את עצמי נשאר ספון באוהלה של תורה, מקסימום עם עיסוק במסגרת תורנית או רוחנית לאחר נישואיי.

יחד עם זה, הנושא הזה של ברית מילה תמיד סקרן אותי. אתם בטח מכירים את המעגלים של החבר'ה הסקרניים שנדחפים סביב המוהל והתינוק בעת הברית? אז אני הייתי מאותם בחורים שתמיד עומדים שם. אם שמעתי על ברית שאמורה להתקיים בבית הכנסת, הגעתי מהראשונים כדי לתפוס לי מקום טוב.

בכלל כל הנושא הזה של הכנסתו של תינוק לבריתו של אברהם אבינו גרם לי תמיד להתרגשות פנימית בלב והייתה לי שאיפה כמוסה ש'כשאהיה גדול' זה מה שאני ארצה לעשות.

ממש לא בתור פרנסה. אלא באמת מתוך סוג של שליחות.

הערצתי את המוהלים והם נדמו בעיני כקוסמים ממש. הם מקבלים לידיהם תינוק שאינו מהול ובתהליך מהיר הם הופכים אותו למהול. הם עושים את זה במקצועיות ומהירות כזו שבהחלט גרמה לי להתרגש.

מצאתי את עצמי פעמים רבות דומע יחד עם התינוק הבוכה כאשר כולי התרגשות מעצם המעשה ומגודל המעמד.

אני גם יכול?

כשגיליתי לחבר טוב על החלום שלי למול תינוקות, הוא קצת ריפה את ידיי. הוא טען שאני נראה לו קמת רכרוכי ורגיש מידי לדבר כזה. האמת שזה די מתחבר עם הדמעות שלי בבריתות...

אך אני הייתי נחוש וטענתי מולו בלהט, שנראה לי שדווקא הרגישות הזו עשויה להיות לטובתי ומוהל שהוא גם רגיש יכול בהחלט להצליח בתפקיד הזה.

המשכתי את סדרי הלימוד כרגיל עד לנישואיי.

לאחר החתונה המשכתי במסלול שטוויתי לעצמי אך לקראת לידת בני הראשון החלטתי שאני הולך להגשים את חלומי. התחלתי לברר על מקומות מתאימים שם אוכל ללמוד בצורה מקצועית ומסודרת איך עושים ברית מילה.

הבירורים ארכו לי מעט זמן כשבינתיים נולד התינוק וכמובן שללא הכשרה לא יכולתי למול אותו בעצמי.

אך בשלב הזה כבר הגעתי להחלטה להירשם ללימודי קורס מוהלים במכון עליה. אמרתי לעצמי שאני חייב להתחיל ולהכניס רגל ואחר כך, ה' גדול... נראה מה יהיה הלאה.

מכון עליה – מכון עם דרך עד להצלחה

הלימודים במכון עליה הפעימו אותי מבחינת הרמה, מבחינת הרצינות ומבחינת ההשקעה הרבה בכלל התלמידים.

גיליתי שמדובר במקום בו מנחילים את כל הידע הנדרש במקצוע הנבחר בלי לחסוך במשאבים. אם אלו מרצים מהשורה הראשונה בכל תחום הנושק לנושא הזה של בריתות מילה ואם זה בתרגולים אינסופיים.

קבלתי שם כל כך הרבה ידע וכל כך הרבה טכניקות עד שעם סיום הלימודים הרגשתי שיש לי את מלוא הביטחון וכמובן את כל הידע הנדרש כדי להתחיל לעבוד כמוהל.

המכון המשיך ללוות אותי גם אחר כך עד שבאמת הצלחתי לעמוד בעצמי במעמדות הללו של בריתות מילה ולבצע אותן בצורה הטובה והמקצועית ביותר.

הבחירה הטובה ביותר שעשיתי בחיי

אז האמת שכפי שכבר הבנתם לא עשיתי את זה כדי לעבוד בתחום הזה בשביל להתפרנס. המטרה שלי הייתה סתם הגשמת חלום שדגדג לי שנים רבות בקצות האצבעות ותחושה של שליחות שפיעמה בי. כיום, אני יכול לומר כי מדובר גם בהכנסה יפה ומכובדת ומקצוע מפרנס ממש. כמעט בכל יום יוצא לי לבצע ברית מילה כאשר התשלום עבור ברית נע בין 500 ₪ ל – 1500 ₪. ולא מדובר בעבודה קשה או עבודה שאורכת שעות ארוכות. אני יכול לנהל את סדר יומי כרגיל כאשר לרוב אני מקדיש בין שעתיים לשלוש שעות ביום לא כולל נסיעות לצורך ביצוע ברית מילה.

אני יכול לומר לכם שהחיים שלי קבלו תפנית חדה כאשר אני חש בכל יום בו אני מבצע ברית, שהנה אני מגשים את עצמי ועוסק בעבודה כל כך מיוחדת וקדושה שיש בה שליחות עצומה.

להכניס תינוק בבריתו של אברהם אבינו ולצרף אותו לעם היהודי.

אני חייב לתת שוב את הקרדיט למכון עליה שבזכותם הגעתי לאן שהגעתי.

» מכון עליה המכללה התורנית המומלצת ביותר »

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות