כרטיס אשראי

כל מה שחשוב לדעת על כרטיסי דביט

כרטיס אשראי הוא הסוג הנפוץ והמוכר ביותר, ויש לו יתרונות ומאפיינים משלו, אך אנחנו כאם לדבר על כרטיס אחר, שעבור אנשים מסוימים או במצבים מסוימים עשוי להיות הפתרון המתאים ביותר: כרטיס דביט (כלכלה)

אילוסטרציה (צילום: פיקסלס)

כרטיסי חיוב הם מרכיב חשוב מאוד בהתנהלות הפיננסית של כל פרט. בניגוד למה שאתם אולי חושבים, כרטיסי חיוב אינם בהכרח כרטיסי אשראי – אלא שם כולל לכל כרטיס אשר מאפשר ביצוע תשלום.

כרטיס אשראי הוא הסוג הנפוץ והמוכר ביותר, ויש לו יתרונות ומאפיינים משלו, אך אנחנו כאם לדבר על כרטיס אחר, שעבור אנשים מסוימים או במצבים מסוימים עשוי להיות הפתרון המתאים ביותר: כרטיס דביט (כרטיס לחיוב מיידי).

מהו כרטיס דביט?

כרטיס חיוב מיידי הוא כרטיס שמנכה כסף ישירות מחשבון העובר ושב של הצרכן, כדי לשלם עבור רכישה.

כרטיסי דביט מבטלים את הצורך לשאת מזומן או צ'קים פיזיים לביצוע רכישות, וניתן להשתמש בהם גם בחנויות פיזיות וגם באינטרנט, ובנוסף הם יכולים לשמש גם למשיכת מזומנים מכספומטים.

למעשה, הם זהים לחלוטין לכרטיסי אשראי חוץ ממועד התשלום, שהוא מיידי ולא מצטבר לתאריך חיוב בודד בכל חודש.

כיצד פועלים כרטיסי חיוב מיידי?

כאשר אתם מבצעים רכישה באמצעות כרטיס דביט, פרטי הכרטיס (מספר הכרטיס, תאריך התפוגה וקוד האבטחה) מעובדים על ידי הסוחר. לאחר מכן, העסקה מאומתת על ידי הבנק שלכם כדי להבטיח שהכספים זמינים. אם הכספים בחשבון שלכם מספיקים, העסקה מאושרת, וסכום הרכישה מנוכה מיד מחשבון העובר ושב.

יתרונות השימוש בכרטיס דביט מצד אחד, כרטיסים לחיוב מיידי מספקים את אותה נוחות כמו כרטיסי אשראי, במובן שאין צורך להסתובב עם מזומן עם צ'קים.

מצד שני, כרטיסים אלה מאפשרים יותר שליטה בהוצאות. מכיוון שהחשבון שלכם מחויב ברגע התשלום ולא רק מספר ימים או שבועות לאחר מכן, קיים פחות סיכון שתתפתו להוצאות יתר.

זהו עניין פסיכולוגי, בעצם. עם כרטיס דביט אתם "מרגישים" את הכסף שיוצא, בדומה לשימוש במזומן, ולא יכולים לאפשר לעצמכם להיתלות בעובדה שהכסף למעשה ינוכה מחשבונכם רק בהמשך.

חשוב להבין באיזה כרטיס כדאי להשתמש באיזו סיטואציה, לפי המצב הכלכלי והמטרות שלכם, או הגישה שלכם כלפי השימוש באשראי.

שיקולים וטיפים לבטיחותעמלות משיכת יתר - גם בכרטיס חיוב מיידי, חשוב לשים לב ליתרת החשבון שלכם כדי להימנע מעמלות על מינוס.תגמולים מוגבלים - בניגוד לכרטיסי אשראי, כרטיסי חיוב בדרך כלל מציעים פחות הטבות או תמלוגים כמו החזר מזומן על רכישות.

סיכום- כרטיסי חיוב מיידי הם כלי נוח לביצוע עסקאות יומיומיות. הם מציעים קישור ישיר לחשבון העובר ושב שלכם ללא הפיתויים והמלכודות הפוטנציאליות של התנהלות תחת מסגרת אשראי.

חשוב להבין את אופן הפעולה של כרטיסי דביט ושימוש מושכל בהם, כדי להבין האם לבחור בכרטיס כזה או כרטיס אשראי – בין אם באופן זמני או קבוע.

כך או כך, זכרו תמיד לפקוח עין על יתרת החשבון והיסטוריית העסקאות שלכם, כדי להיות מוגנים מפני שימוש לא מורשה ולנהל את הכספים ביעילות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר