אאא

ארגון הטרור המוסלמי הקיצוני - דאעש הודיע, כי היורש של אבו בכר אל-בגדדי, מנהיג הארגון שחוסל במבצע אמריקני בצפון סוריה, הוא אדם בשם אבו איברהים אל-קוריישי. הארגון הודיע כי הוא יעמוד בראשותו מיד לאחר החיסול אך כעת מדובר בהודעה רשמית.

לפי הודעה קולית שפירסמה סוכנות הידיעות של ארגון הטרור, אל-פורקאן, "מועצת השייחים ערכה התייעצויות והסכימה שהוא יהיה ממשיך דרכו של אל-בגדדי, בהתאם להנחיות שהשאיר".

 כזכור, לפני שלושה ימים הודיע נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ כי אל בגדדי נהרג לאחר פשיטה של הכוחות המיוחדים. 

הפנטגון אף פרסם קטע וידאו מתוך המבצע שהביא למותו של מנהיג ארגון הטרור דאעש, בו ניתן לראות את 'כוח דלתא' פושטים על המתחם בסוריה.

בתיעוד, שצולם על-ידי מל"ט שחג מעל המתחם, נראות תחילה ההפצצות של הכוח האווירי שחיפה על הלוחמים לאחר שמחבלי דאעש פתחו באש לכיוונם.

הגנרל קנת מקנזי, מפקד פיקוד המרכז של הצבא האמריקני, אמר בעת חשיפת הסרטון: "אני יכול לומר שהתוכנית הייתה מורכבת משמעותית ונועדה להימנע מגילוי על ידי לוחמי דאעש ואחרים לפני ובמהלך הביצוע, כל זאת כדי למנוע פגיעה באזרחים".

על רגעי מותו של אל בגדאדי סיפר: "הוא זחל לתוך חור עם שני ילדים קטנים ופוצץ את עמו בזמן שאנשיו נשארו על הקרקע. אתה יכול להסיק מזה באיזה סוג בן אדם מדובר".

מי שדרש את חשיפת קטע הוידאו, הוא נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ שהסביר כי מדובר בקטע חשוב לפרסום. "אני חושב שזה משהו שאנחנו צריכים לפרסם, כדי שחסידיו וכל מיני ילדים קטנים שרוצים לעזוב מדינות רבות, כולל ארה"ב, יראו איך הוא מת".