אאא

המשטרה ביקשה היום (חמישי) מבית המשפט להאריך את צו עיכוב היציאה מהארץ, שתלוי ועומד נגד אלעזר רומפלר מקהילת 'תהילות ישראל', החשוד בעבירות אלימות חמורות נגד קטינים במסגרת התנהלותו בכת 'לב טהור'.

כזכור, לפני כחודשיים, מעט לאחר שמונה למלא את מקום אביו המנוח כרבה של הקהילה הקיצונית, נעצר רומפלר בחשד למעורבות פעילה ופלילית בהנהגת הכת הפועלת במקסיקו ובגואטמלה.

'כיכר השבת' חשף, כי בקהילת 'תהילות ישראל' מעוניינים שרומפלר יישאר בישראל ולא יחזור אל 'לב טהור' בה נמצאים אשתו וילדיו, ולטענת גורמים בקהילה, ההלשנה שהובילה למעצרו - מקורה בחבר הקהילה.

בהמשך ערכה המשטרה עימותים בינו  לבין הבחור ישראל מאיר בויאר, שהצליח לברוח מתוך הכת בגואטמלה, במהלכם טען האחרון: "הייתי המזכיר שלו. הוא אחראי לזה שהיו ילדים רעבים".

 פשיטה על חברי הכת, בגואטמלה. ארכיון (צילום: מתוך טוויטר)

רומפלר מצידו, בשיחה שמסר בפני תלמידיו, תקף את כלי התקשורת החרדים וטען כי הם משמיצים שהוא מנהיג כת לב טהור, כדי שיכניסו אותו לכלא. אחד מחסידיו הוסיף: "אביו אמר לנו לפני מותו, שהבן ינהיג את הקהילה".

היום (חמישי) כאמור הגישה המשטרה לבית משפט השלום בירושלים בקשה להאריך עוד את צו מעצר היציאה שלו מישראל, ופירטה: "המשיב נעצר ונחקר ביחידת הונאה ופשיעה כלכלית בחשד לעבירות של התעללות פיזית או נפשית בחסר ישע, תקיפה בנסיבות מחמירות ואיומים - כל זאת כמי שביצע בעצמו את העבירות שיוחסו לו ובהיותו ממנהגי 'כת לב טהור'".

"בהחלטתו של השופט פולק מה-06.12 נקבעו תנאי שחרור, בהם עיכוב יציאה מהארץ למשך 30 ימים, וב-05.01 הוארך הצו בהסכמת הצדדים עד ל-03.02".

לטענת נציג המשטרה, רס''ב איל רון, בשל אימון יחידתי שנקבע ליחידת ההונאה והפשיעה הכלכלית, בגינו נציג המבקשת לא יוכל לקחת חלק בדיון - אם יקבע לימים אלו - "מתבקש בית המשפט להאריך את צו עיכוב היציאה מהארץ, עד למועד הדיון, שיקבע לכל המוקדם ב-04.02".