אאא

בעקבות הקורונה אנו וילדינו למדנו להעריך במיוחד את המשחק בחוץ, אפילו את הפשוט ביותר, כמו ציור בגירים על מדרכות הרחוב (יש להם "קלאס", לקטנים), רק שלאחרונה התקשינו למצוא אותם בחנויות כי אזלו מן המלאי.

אל דאגה, הורים יקרים, גם אתם יכולים להתרפק על זיכרונות ילדות נוסטלגיים על ידי יצירת גירים בעצמכם. זה יותר קל ממה שאתם חושבים (ובוודאות, מסובך פחות מהסוודר שאתם מנסים לסרוג). אמנם יש מעט שיטות בהן ניתן להשתמש, אך הדרך החביבה והטבעית שלנו כוללת מרכיב שיש לכם בהחלט בהישג יד: קליפות ביצים. בלי מילים מיותרות, להלן המתכון שלנו לגירים ביתיים:

מרכיבים לגירים ביתיים:

4-5 קליפות ביצים (נקיות ויבשות) - הרתיחו את קליפות הביצים כדי לחסל חיידקים והסירו את הקרום מתוך הקליפה.

1 כפית קמח

1 כפית מים חמים

צבע מאכל

מגבות נייר

כיצד להכין גירים ביתיים עם קליפות ביצים:

1. אופים את קליפות הביצה בחום של 200 מעלות, במשך 20 דקות, כדי לייבשן.

2. בעזרת מעבד מזון, טוחנים את קליפות הביצים לאבקה דקה.

3. בעזרת כף, מערבבים את הקמח והמים בקערה, עד ליצירת עיסה דביקה.

4. מוסיפים כף אחת מקליפות הביצים וכמה טיפות מצבע המאכל. מערבבים יחד ומוסיפים טיפות נוספות (לאט לאט) עד לקבלת הצבע הרצוי.

5. מעצבים את הגיר לכל צורה שתרצו - כדורים, מקלות קטנים או בולי עץ גדולים יותר - הפופולריים (והשימושיים) ביותר. אם הבלילה קשה לעיצוב, מוסיפים עוד מעט מים חמים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

6. חוזרים על השלבים הנ"ל ויוצרים עוד גירים מקליפות הביצים.

7. מייצבים את הגירים בשתי שיטות:

שיטה ללא אפייה: עוטפים את הגיר במגבת נייר ונותנים לו להתקשות במקום קריר ויבש, במשך שלושה ימים.

שיטת האפייה: מניחים את הגיר על תבנית המרופדת בנייר אפייה ואופים במשך 90 דקות, בחום של 150 מעלות. ממתינים 24 שעות לפני השימוש.

8. משתמשים בגירים על מלט או מדרכות (הימנעו מלוחות גיר, שכן גירים אלו ישאירו סימני שריטות)! אם הגיר שלכם עדיין פתיתי, תנו לו לנוח עוד יום.