אאא

עם דעיכת התפשטות נגיף ה'קורונה' ברוסיה בכלל ובמוסקבה בפרט, מסתיים בימים אלו פרויקט רחב היקף של חלוקת משחקים יוקרתיים לכאלף ילדים יהודים במוסקבה, פרי יוזמתו של רבה הראשי של רוסיה הגאון רבי בערל לאזאר.

המיזם, שאורגן ב"מרכז החסד היהודי שערי צדק" בשכונת 'מארינה רושצ'ה' במרכז מוסקבה, נערך במקביל לפעילות הצדקה והחסד וביקור בחולים, שהופעלו בכל התקופה.

חלוקת המשחקים למשפחות והילדים, באה כעידוד הביטחון בהקב"ה וכאות הצטיינות בהתנהגות יהודית נפלאה של הילדים הרבים.

במכתבו שצורף למשחקים, כותב הרב לאזאר בין דבריו: "כל אחד מאיתנו מתמודד בימים אלו, במצב לא רגיל ולא מוכר. לא יוצאים מבית, לא לתפילות, לא ללימודים ואפילו לא לפארק או לבקר חברים. ובכל זאת אני שומע מההורים והמורים המסורים שלכם, על התנהגותכם הנפלאה בימים, אלו כמו חסידים ממש, שבכל מצב רואים בו רק את הטוב ומתגברים על הקשיים מתוך שמחה וטוב לבב.

"ובעיקר, שאתם חדורי אמונה ובטחון בה' ולכן יכולים להיות שמחים גם בימים אלו. אני בטוח שכלא אחד מכם, ממלא את תפקידו היהודי בכל יום ויום: תפילות, נתינת צדקה, לימודים, עזרה להורים וכמובן מוסיף באהבת ישראל. תקופה מאתגרת ומיוחדת זו היא הזדמנות לכל ילד וילדה ללמוד יותר עם ההורים וגם לקיים בהידור יותר את המצוה הגדולה והחשובה של 'כיבוד אב ואם'.

"כהערכה על הסבלנות וההתנהגות הנאותה והמיוחדת, ועוד אפשרות לשחק עם האחים והאחיות מתוך אהבת ישראל, אני מגיש לכם בזאת משחק זה, בו תוכלו לשחק עם בני המשפחה ולהנאות, מתוך אמונה בהקב"ה שתיכף יסיר מאיתנו כל נגף ומחלה, ונוכל להיפגש שוב בבית הכנסת ובמוסדות החינוך המחכים לכם מאד".