אאא

התרגשות בשכונת "גני איילון" בלוד: טרקטורים וכלים כבדים עלו אתמול (רביעי) לשטח המיוחד שבו יוצבו 10 בתי כנסת זמניים, כאשר במרכז יועד שטח להתכנסויות, ברחוב הרב אלישיב בשכונה, כפי שהבטיח ראש העיר עו"ד יאיר רביבו.

על פי ההערכות, העבודות תסתיימנה בתוך שבועיים ולאחריהם יציבו הקהילות השונות, בהתאם להסכמה מראש, את המבנים היבילים שלהם ויחברו את התשתיות שתעמיד לרשותם העירייה.

ל'כיכר השבת' נודי כי העירייה השקיעה כמיליון שקלים מקופתה בהכשרת המתחם והמשרד לשירותי דת טרם העביר תקציב ייעודי לשם כך.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

מדובר למעשה במתחם זמני, שבו השקיעה עיריית לוד משאבים רבים והוא מיועד לטווח של 3 שנים. השאיפה היא שבפרק הזמן הזה ייבנו מבני קבע לבתי הכנסת של מגוון הקהילות בעיר לוד מעל לגגות גני הילדים בעיר.

במקביל, כלל גבאי בתי הכנסת ונציגי מגוון הקהילות החרדיות ב"גני איילון" נפגשו עם מנהל אגף ההנדסה בעיריית לוד, יחד עם מנהל אגף פרויקטים הגב' שירן ג'רבי בוקרה והר"ר בני סיתאלכיל המשמש כאחראי מטעמו של ראש העיר רביבו לטיפול בנושאי שכונת "גני איילון" הם שמעו פרטים על תוכניות הפיתוח לבתי הכנסת.

הבוקר סייר ראש העיר לוד עו"ד יאיר רביבו במתחם, יחד עם נציגי העירייה והגב' בוקרה ואמר: "שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה. הבטחנו שעד חודש תשרי יוצבו המבנים - וזה מה שיקרה בעז"ה. השקענו משאבים וכסף רב לשם כך ואני שמח שבחגים הקרובים יוכלו אלפי התושבים להתפלל במתחם בתי הכנסת. אני מודה לרבני השכונה ולתושביה וכן למשנה לראש העיר עו"ד מאיר אסולין על שיתוף הפעולה והסבלנות. יחד, נמשיך לפעול למען כלל תושבי העיר".