דבריו של האדמו"ר מנדבורנה  (תמונה: שוקי לרר)
אאא

האדמו"ר מנדבורנה יוצא היום (שני) בקריאה לחסידיו שלא להגיע לימי ראש השנה לשהות בצוותא בבית המדרש המרכזי שבבני ברק, זאת בשל סכנת ההידבקות בקורונה

בכך מצטרפת חסידות נדבורנה לקו הזהיר שמוביל האדמו"ר מקרלין, שכזכור כבר יצא בהוראה דומה לחסידיו הרבים.

בשיחה ששודרה לחסידים, בקו הטלפוני הפנימי, נשמע הרבי פותח את דבריו כך: "כדי שהילדים יוכלו להתפלל במנוחת הנפש ובשיקול דעת רגוע, ולאחר שבועות רבים של מחשבה וצער על כך שלא בטוח שנוכל לשהות יחד בצוותא, היות ואנו כבר נמצאים בעיצומם של ימי הסליחות, הגיע הזמן להכריע בנושא".

"בשל המצב", באה ההוראה, "מתבקשים החסידים שאינם מתגוררים בעיר בני ברק להתאסף השנה לתפילות ראש השנה כל אחד במקום מגוריו, בתקווה כי הוראה זו היא רק לשנה הנוכחית בשל המצב".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

טיש בנדבורנה. ארכיון (צילום: שוקי לרר)
טיש בנדבורנה. ארכיון (צילום: שוקי לרר)
הגדלה

בנוסף, קרא הרבי לחסידיו להשתדל להקפיד על המנהגים ועל הנוסח לבית נדבורנה, שהיה יקר מאוד לאדמו"רי החסידות, ואמר: "אני בטוח שמדובר בצעד שהוא לא קל, בוודאי לאנשים שלא חשבו מעולם שיצטרכו להתפלל לבד, אך המצב מוביל לכך שאנו מחויבים לקבל על עצמינו את הגלות".

"כידוע שהגלות מכפרת על העוונות - בטח כשמדובר בעניין שחובה על כולנו להקפיד שלא להזיק לעצמם, ובטח לאחרים", הסביר האדמו"ר.

לסיום אמר האדמו"ר מנדבורנה, כי אם זהו רצון הקב"ה, נתגבר כולנו על הקושי ועל הניסיון, "מבלי להתחמק חלילה מהמצב, וכי על כל אחד מהחסידים לדעת כי לקב"ה לא משנה היכן מתפללים, והעיקר הוא שלא לתת למעשי השטן להפריע".

האזינו להקלטה