אאא

הקורונה מכה בישיבת 'נתיבות חכמה - וולפסון', כאשר עד כה נדבקו בנגיף למעלה מ-450 תלמידים, זאת בנוסף לשלושה אנשי צוות שנדבקו בימים האחרונים, כך נודע ל'כיכר השבת'.

בעולם הישיבות ישנם אלפי בחורים חולים בימים אלו. למרות מתווה הקפסולות, הישיבות, בחלקן הגדול, נהפכו למלוניות בזמן אלול, על מנת לא להפר את שגרת ימי האלול.

בישיבה בה לומדים כ-800 בחורים, התחוללה בימים האחרונים סערה לאחר שתלמידים רבים נדבקו בנגיף הקורונה, ואף נפוצה השמועה כי ניתנה לגיטימציה להדבקה מכוונת.

 תלמידי 'נתיבות' חכמה בימי שגרה (באדיבות המצלם)

בעקבות כך, ראש הישיבה, הגאון רבי דניאל וולפסון יצא בשיחה נוקבת לתלמידיו, בה הזהיר מפני הדבקה מכוונת, והודיע כי יש בזה משום "גרם של רציחה".

בדבריו אמר: "באתי לזרז את הציבור הקדוש. בשום פנים ואופן שלא יצא גרם של הדבקה בתוך הישיבה. כולכם יודעים שאמרתי לציבור וליחידים שדעת תורה שלא נכון כלל לגרום לבחורים צעירים הדבקה לא ברשלנות ולא במעשים".

"לא נכון לגרום להדבקה פנימית", אמר ראש הישיבה והוסיף כי "ק"ו חובה עצומה שלא יהיה גרם של רציחה ונזק שיצא אל החוץ לאנשים שאצלם זה עלול להיות נזק.  אנחנו יודעים שאתם זהירים ומשבחים את זה. הישמרו מאוד מאוד מהדבר הזה".