אאא

בעקבת היערכות המשטרה לאכיפת הסגר בחג הסוכות בחצרות הקודש, כפי שדווח ב'כיכר השבת', בחסידות 'תולדות אהרן' הודיעו על ביטול אירועי שמחות בית השואבה המסורתיים, הנערכים מדי שנה, בכל לילה מלילות חול המועד, בהשתתפות אלפים.

גורם ב'תולדות אהרן' אומר בשיחה עם 'כיכר השבת' כי "הרקע לביטול הם התייעצויות ודיונים רבים שנערכו בשבועות האחרונים בחסידות במטרה למצוא אולי מתווה מוסכם לעריכת הארועים, אך משנוכחנו לראות שהדבר לא שייך, ובהתחשב לאזהרות שהשמיעו במשטרה, הוחלט בהוראת הרבי לבטל את הארועים ההמוניים, כולל את פעילות ההכנסת אורחים שכידוע אירחה מידי שנה עשרות אלפים שנהרו לחגיגות הגדולות".

כזכור, הבוקר פורסם ב'כיכר השבת' כי עסקני חסידות בעלזא וחסידות תולדות אהרן, זומנו לשיחות אזהרה במשטרה, לקראת חג הסוכות, וחלקם נחקרו בעקבות אירועים מהחודשים האחרונים.

בנוסף, במשטרה מתכוונים לפתוח בחקירה פלילית גם נגד חברי העמותות של מוסדות שיפרו את ההנחיות, צעד שיגרום לבעיות כלכליות וניהוליות בקרב אותם מוסדות.

כמו כן, בעקבות החשש של המשטרה מעימותים שיפרצו בין תושבים לשוטרים בשכונת מאה שערים, הוחלט לתגבר את הכוחות שפועלים בשכונה, במאות שוטרים שיגיעו ממחוזות נוספים.