אאא

הפרשה פותחת במילים "ויקח קרח" – לקח את עצמו, יצא מהכלל וסחף אחריו אחרים למרוד במשה רבנו.

קרח מגיע למסקנה שגויה בעקבות חטא המרגלים וחושב כי המצוות המעשיות חשובות יותר מלימוד התורה ומשום כך, אין צורך בשבט שלם שיקדיש עצמו לחיי הרוח ולימוד התורה.  
בתגובה, משה מחדד לו את חשיבות מעמד הלוויים והכהנים.

בלי השראה והדרכה, החיים הגשמיים יכולים להשכיח את הערכים והשאיפות.

אנחנו בעיצומן של פרשיות קשות, המתארות חטאים אצל אנשים מורמים וגדולים: חטא המתאוננים, חטא המרגלים וחטא קורח ועדתו. איך יתכן שדור המדבר נפל בחטאים כאלו נמוכים?

הדרך להגיע לאמונה אמיתית מגיעה מעבודה קשה. אמונה – מלשון אימון. על אמונה צריך להתאמן, להתבונן איך כל פרט בחיים שלנו הוא בהשגחת הבורא.

אנשי דור המדבר ראו ניסים שחיזקו אותם באמונה, אבל רק לפי שעה. כדי שזה ימשיך צריכים להתאמן על האמונה.  

לעומתם, הנשים לא נטלו חלק בחטאים אלו. כותב הרבי מליובאוויטש שהנשים, בכלל, לא הצטרפו למהומה. אדרבה, הן הוכיחו מידה רבה מאוד של ביטחון בה׳, נאמנות למשה רבנו ולתורה ואהבה לארץ הקודש. לכן הן זכו להעמיד דור חדש של ילדים יהודים, חדורים בביטחון ואהבה לה׳ ולתורה ומצוות והם נכנסו וירשו את ארץ הקודש.

ממשיך הרבי ואומר שאפשר לראות מכאן "עד כמה האישה והאם היהודיה יכולה לפעול בחינוך הילדים, כמה יכולה להיות לאשה השפעה טובה על הבעל ועל כל מצב הבית, עד שתוכתר בתואר 'בנאית הבית היהודי'" (חכמת נשים בנתה ביתה). ואם בכל הזמנים תפסה האישה היהודיה מקום חשוב בעיצוב הבית היהודי והחיים היהודיים בכלל, בזמננו ובמצבנו הרי זה ודאי הרבה יותר.

ברוכה הבאה לחני מרזל, בת 37, נשואה לשרגא ואמא ל-4 ילדים מתוקים: לוי, מוני, זלמי ומושי.

חני פיתחה גישת חינוך שנקראת "הורות בראש אחר" - מודל להתמודדות עם אתגרים בצורה חווייתית.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

העשיה שלה יצירתית, שזה בעצם גם התחביב שלה, לדייק ולמצוא פתרונות ורעיונות.

היא גדלה בכפר חב״ד וב-14 שנות נישואיה התגוררה בהרבה מקומות: כפר חב״ד, פראג, טבריה, אור יהודה, לוד ועוד חודשיים צריכים לעבור שוב.

התחום של בירוקרטיה וטפסולוגיה ממש לא אהוב עליה ותודה לה׳, יש אנשים שעושים את זה בשבילה.

חני שיתפה אותנו איך מתנהל בשלווה בית עם ארבעה בנים וסיפרה במה השיטה שלה נבדלת מאחרות שקמות ונולדות חדשות לבקרים, מה היא לא אוהבת לעשות, איך היא רואה את ילדי דור העתיד ואילו טיפים יש לה להעניק לאמהות צעירות - כל זה רק על קצה המזלג. צפו בראיון המלא.

פאה: פאות טילי, בני ברק

איפור: דיני רבינוביץ, כפר חב"ד

טיפוח: יעלת חן, ירושלים

הכותבת היא מנטורית ברוח יהודית, נשיאת ארגון הנשים נפלאו"ת מתגברות, מרצה, מנחה ושליחה בתקשורת.

[email protected]