ישראל במלחמהישראל במלחמה
מדריך יופי

כך תבחרו משקפיים שיתאימו "בול" לפנים שלכם

בחירה והתאמת זוג המשקפיים המושלם אינה רק תיקון ראייה; זוהי אמנות ומדע שכוללים הבנת תווי פנים, סגנון אישי ודרישות אופטיות. בין אם אתם מרכיבים משקפיים ותיקים או תיירים חדשים בעולם המשקפיים, תהליך התאמת המשקפיים לפנים שלכם הוא קריטי לנוחות, פונקציונליות ואסתטיקה (נשים, יופי).

טובה אור | כיכר השבת |
בחירת משקפיים מתוך מבחר דוגמאות (צילום: שאטרסטוק)

הבנת צורות פנים:

הצעד הראשון במציאת משקפיים תואמים, הוא הבנת צורת הפנים שלכם. פנים בדרך כלל מתחלקים לקטגוריות כמו אליפסה, עגולה, מרובעת, בצורת לב או בצורת יהלום. לכל צורה יש מאפיינים ייחודיים שיכולים להשפיע על הסגנון והגודל של מסגרות שישלימו את התכונות שלך.

פנים סגלגלות: אלו הן פנים שהמרחק שלהן מקו השיער לגבות זהה למרחק מקצה האף לקו הלסת. המצח במקרה זה הוא רחב יותר עם עצמות לחיים בולטות וסנטר צר. אנשים עם פנים סגלגלות, יכולים להתנסות בסגנונות מסגרת שונים, ממלבני ועד עגול.

פנים עגולות: זהו מבנה פנים לפיו רוחב הפנים זהה לאורך הפנים, המצח קצר, השפתיים מלאות וקו הלסת עגול. בחרו במסגרות זוויתיות כדי להוסיף הגדרה ומבנה לתכונות רכות יותר.

פנים מרובעות: פנים מרובעות הן רחבות בלסת וגם במצח. לבעלי מבנה פנים מרובע יש לסת בולטת ומראה זוויתי. מבנה מלבני דומה לריבועי, רק שהאורך שלו גדול מהרוחב. מסגרות עגולות או סגלגלות יכולות לרכך את הזוויות של פנים מרובעות, וליצור מראה מאוזן.

פנים בצורת לב: פנים העבים במצח ומצרים עד הסנטר. מסגרות רחבות יותר בחלק העליון מהחלק התחתון יכולות להשלים סנטר צר יותר.

פנים בצורת יהלום: עם מצח וסנטר צרים ולחיים עבים לפנים ישנו מבנה יהלומי. בחרו מסגרות שמבליטות את העיניים ומוסיפות איזון לעצמות הלחיים.

גודל ופרופורציות של מסגרת:

לאחר שזיהיתם את צורת הפנים שלכם, הבנת גודל המסגרת והפרופורציות היא חיונית. מסגרות גדולות או קטנות מדי יכולות להשפיע על הנוחות וחדות הראייה.

רוחב המסגרת: רוחב המסגרת צריך להתיישר עם רוחב הפנים שלכם, כדי להבטיח שהרקות יושבות בנוחות על האוזניים שלכם מבלי ללחוץ חזק מדי.

התאמת גשר: גשר המשקפיים צריך לשבת בנוחות על גשר האף. התאמה נכונה מונעת החלקה ואי נוחות.

אורך המוטות: המוטות, צריכות להימשך ישר לאחור ולהתאים היטב לראשכם מבלי להילחץ. ודאו שהם ארוכים מספיק כדי להגיע לאוזניים שלכם בנוחות.

גודל העדשה: גודל העדשות צריך להשלים את גודל הפנים שלכם, הימנעו ממסגרות שגוברות או ממעיטות בתכונות שלכם.

ניסוי והתאמה:

לעולם אל תזלזלו בחשיבות של מדידה וניסיון של מסגרות שונות. בקרו אצל אופטומטריסט או חנות משקפיים המציעה מבחר רחב ומקדישה את הזמן לנסות סגנונות שונים. קחו בחשבון גורמים כמו נוחות, אסתטיקה ועד כמה המסגרות נשארות במקומן.

במקרים מסוימים, ייתכן שיהיה צורך בהתאמות גם לאחר הרכישה. אופטיקאים יכולים לערוך את ההתאמה, ולהבטיח שהמשקפיים יושבים בצורה מושלמת על הפנים שלכם בנוחות ויעילות מקסימלית.

עם הטיפים שהוזכרו תבטיחו לעצמכם שהמשקפיים שלכם לא רק מתקנים את הראייה שלכם אלא גם משפרים את המראה הכללי שלכם. השקיעו את הזמן במציאת ההתאמה המושלמת, והמשקפיים שלכם יהפכו לתכשיט.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

Mame לאישה הדתית