כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
פרשת ויקהל

אקטואליה בפרשה עם הרב וייס: להתעטף במצוות

חבר מועצת הרבנות הראשית, הגאון רבי אליעזר שמחה וייס, מתארח מידי שבוע באולפן 'כיכר השבת', ומגיש לצופים ווארט אקטואלי מהפרשה. והשבוע: להתעטף במצוות (יהדות)

(צילום: אברומי לינשה)

התורה מתארת באריכות את בנייתם המשכן שהיה אמור להיבנות לטווח קצר . אך בפועל המשכן נמשך בשימוש מאות רבות של שנים.

אולם כאשר בנו אותו, התכנון היה שיהיה משכן זמני שיימשך כמה חודשים עד שיוכלו לנסוע לארץ ישראל ולבנות שם את בית המקדש. זה היה צריך להיות משהוא מאוד זמני ולא נועד לשימוש כל כך הרבה זמן . רק עקב חטא המרגלים ושאר חטאים התאחר בנין בית המקדש והתארך השימוש במשכן.

אם התוכנית המקורית הייתה שהשימוש במשכן יהיה בה לזמן קצר מאוד מדוע אם כן כלל ישראל היו נדיבים כל כך ועשו מאמץ גדול לבנות את המשכן מבנה שמוגבל לזמן? מדוע אם כן כלל ישראל היה נדיב לב כל כך לבנות את המשכן למבנה זמני שכזה?

הרי היו יכולים לשמר את כל רוח ההתנדבות לבית המקדש הקבוע שיבנה ולפארו ברוב פאר והדר? אנו רואים מכאן עד כמה מצווה יכולה להיות יקרה, גם אם המצווה לטווח קצר.

התפיסה שצריך האדם לעטוף את כל כולו למצווה שהוא עושה גם אם זו מצווה שהיא מאוד זמנית וקצרת מועד כי אין אתה יודע השפעתן ושכרן של מצווה. כאשר יש לך משימה שהיא מצווה או מעשה טוב תעשה אותה עם כל כוחך בלי לעשות חשבונות של זמן שתתקיים המצווה הסיסמה צריך להיות מצווה עכשיו!

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר