פרשת וירא

אקטואליה בפרשה עם הרב אליעזר שמחה וייס: עמידה בפני אתגרים

חבר מועצת הרבנות הראשית, הגאון רבי אליעזר שמחה וייס, מתארח מידי שבוע באולפן 'כיכר השבת', ומגיש לצופים ווארט אקטואלי מהפרשה (יהדות)

שיבות השמירה על האמונה בה' היא נושא מרכזי בסיפור של אברהם אבינו ובדברי חז"ל. העקביות בתפילה היומית של אברהם, למרות האתגרים השונים שהוא חווה, משמשת דוגמה ברורה לנושא זה. אברהם אבינו התפלל בהתמדה להצלת סדום ועמורה, אף שתפילותיו לא נענו בדרך שהוא רצה, המשיך להתפלל לה'. זה מזכיר לנו שה' תמיד עונה לנו, אך התשובות לא תמיד מתאימות לציפיותינו. אברהם לא התערער באמונתו; המשיך לבקר באותו מקום בכל יום ולהתפלל לה'. ההתמדה הזו מדגימה את אמונתו הנאמנה בה'.

חז"ל, ברכות ו', הדגישו את חשיבות התפילה במקום קבוע. דרך זו מלמדת שאף אם אנחנו לא נענים לתפילותינו, אנחנו ממשיכים להתפלל באותה האופן ובאותה הדרך כמו תמיד. זהו אתגר גדול לאמונתנו כמו האתגר שמתואר בפסוק: "מי יעלה בה' בהר קדשו ומי יקום במקום קדשו?" (תהילים כ"ד). סיפורו של אברהם משמש תזכורת עוצמתית לאמונה תמימה.

לעיתים העליה לְמְקוֹם גָּבוֹהַּ בַּחַיִים קלה יותר מאשר לְהַחֲזִיק ולהישאר בַּרמָה הגבוהה שֶעוֹלֶים אֵלֶיהָ. זֹאת הָיְתָה גְדֻלַּת אַבְרָהָם. גַּם כְּשֶׁסְּדוֹם עָמְדָה עשנה מול עיניו – הַעֵדוּת לכך שֶׁנֶסְיוֹנו לְהוֹשִׁיעַ אֶת הָעִיר לא צלח – הוּא לא הִתְיַאֵשׁ מֵלהאמין בה'. לכולנו יש יָּמִים קַּשִּׁים, בהם אֲנַחְנוּ צְרִיכִים לִזְכּוֹר את עַמִּידתו של אברהם, גַּם – או אולי במיוחד – בעֵת הַקְּשָׁה הַהִיא.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר