לקראת יום חמישי:

במד"א וארגוני ההצלה ערוכים לאבטח את ההילולה

מד"א ערוך עם כוחות גדולים הכוללים עשרות אמבולנסים, ניידות טיפול נמרץ, טרקטורונים ורכבי הצלה ייעודיים, אשר יהיו מוכנים להעניק טיפול רפואי מהיר ומקצועי לכל תרחיש בשטח (חרדים)

ערוכים לכל תרחיש (צילום: יח"צ מדא)

מד"א ערוך עם כוחות גדולים הכוללים עשרות אמבולנסים, ניידות טיפול נמרץ, טרקטורונים, אופנועי מד"א, אוטובוס טיפול נמרץ ייחודי, מסוק מד"א ורכבי הצלה ייעודיים, אשר יהיו מוכנים להעניק טיפול רפואי מהיר ומקצועי לכל תרחיש בשטח * ניהול הכוחות יבוצע בשטח מירון ממשאית החפ"ק המאפשרת שימוש בטכנולוגיות מהמתקדמות בעולם, בהן תקשורת לווינית, סלולרית וקווית המאפשרות המשך עבודה גם במצב של עומס וקריסת תקשורת

במגן דוד אדום הושלמה ההערכות לאבטחה הרפואית של הילולת הרשב"י במירון אליה צפויים להגיע במהלך יממת ל"ג בעומר מאות אלפי מתפללים. מאות רבות של חובשים, פראמדיקים ורופאים של מד"א סיימו את ההערכות לאבטחה הרפואית והחלו פריסתם מתחילת השבוע ולהתמקם בנקודות שנקבעו במירון לקראת ההילולה שתתקיים השנה בצל האסון הכבד שאירע אשתקד. מרחבי מד"א בצפון יפעלו בכוננות גבוהה ויתוגברו בצוותים רבים.

חפ"ק נייד מד"א בהר מירון (יח"צ)

מגן דוד אדום פועל בתיאום מלא עם משטרת ישראל, צה"ל, המרכז הארצי לפיתוח המקומות הקדושים, הרשויות וכלל כוחות החירום והביטחון ערוך עם כוחות גדולים הכוללים עשרות אמבולנסים, ניידות טיפול נמרץ, טרקטורונים, אופנועי מד"א, אוטובוס טיפול נמרץ ייחודי, מסוק מד"א ורכבי הצלה ייעודיים, אשר יהיו מוכנים להעניק טיפול רפואי מהיר ומקצועי לכל תרחיש בשטח. ניהול הכוחות הרבים של מד"א באבטחה יבוצע בשטח מירון ממוקד שליטה ובקרה מיוחד של מד"א ממשאית החפ"ק הלאומית של הארגון המאפשרת שימוש בטכנולוגיות מהמתקדמות בעולם, בהן תקשורת לווינית, סלולרית וקווית המאפשרות המשך עבודה גם במצב של עומס וקריסת תקשורת.

בציר יוחנן הסנדלר תוצב משאית החפ"ק הלאומי של מד"א ואוטובוס הטיפול נמרץ שישמש כמרפאה ובמידת הצורך יוכל גם לפנות נפגעים, סמוך למתחם קבר הרשב"י יפעל אוהל מרפאה מיוחד לנשים, במתחם טלר יוצב קרוואן מרפאה ובסמוך לחניון שזפרון תפעל מרפאה נוספת של מד"א. המרפאות יאוישו במהלך ההילולה באנשי מד"א - פרמדיקים, חובשים ורופאים. בנוסף לכך, חוליות רגליות של עשרות פראמדיקים וחובשים עם ציוד רפואי, וחלקם רכובים על אופנועי חירום של מד"א יוכלו להעניק במידת הצורך מענה רפואי מיידי בשטח בסמוך לקבר הרשב"י, בציר המהדרין ובמושב מירון ובחניונים הסמוכים. מאות אמבולנסים של מגן דוד אדום יעמדו בכוננות ברחבי הארץ, בצירי ההגעה למירון ובתחנות מגן דוד אדום על מנת להעניק טיפול רפואי במהירות במידת הצורך.

את משימת האבטחה הרפואית של הילולת הרשב"י במירון יבצע מגן דוד אדום ארגון ההצלה הלאומי של ישראל, בשיתוף מתנדבי ארגוני ההצלה הפועלים תחת מד"א ובשיתוף פעולה מלא לאורך כל השנה, בהם: הצלה יבניאל, ארגון הצלה, צוות הצלה, הצלה רחובות, החובש הר-נוף, הצלה בית שמש, הצלה טבריה, הצלה פתח תקווה, הצלה אלעד, הצלה דרום, הצלה כפר חב"ד והמושבים, הצלה כרמל, הצלה גלבוע, הצלה גליל, הצלה שרון, הצלה חולון בת-ים, הצלה ראש העין, הצלה ללא גבולות, וארגונים נוספים, בהם עמותת עזר מציון, ארגון זק"א ועוד. במסגרת ההערכות התקיימו גם מספר ישיבות וסיורים לתיאום, הכרת השטח, תדרוך, תרגילים והערכות לכל תרחיש.

מנהל מרחב ירדן במד"א, אורן אביטן: "גם השנה, אנו ערוכים בכוחות גדולים ומתוגברים ובמידת הצורך נעניק למשתתפי ההילולה שירות רפואי מהיר, מקצועי ויעיל. במסגרת ההערכות קיימנו סיורים מקדימים והכנות משותפת עם כלל הגופים בהתאם לשינויים, המסקנות והפקת הלקחים משנים קודמות. קהל המתפללים מתבקש לשמור על הנחיות, לנהוג בזהירות ולשמור על הילדים."

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "בשנה שעברה, חווינו אסון כבד במהלך ההילולה, 45 מתפללים, נספו ולא שבו לביתם ונוספים נפצעו. בזכות ההערכות וההכנות מראש, צוותי מד"א יכלו לתפקד באירוע הקשה שנחרט בזיכרון כולנו ולתת את המענה המהיר והמקצועי לנפגעים. רובם הגדול של אותם צוותי מד"א ומתנדבי ההצלות שפועלים יחד עם מד"א לאורך כל השנה וטיפלו בנפגעים באסון, ביקשו גם השנה להשתתף באבטחה הרפואית במירון. מגן דוד אדום ארגון ההצלה הלאומי של ישראל, החל להיערך לאבטחה הרפואית בל"ג עומר השנה מיד לאחר ההילולה אשתקד. ההערכות נעשתה בשיתוף מלא ובתיאום עם כלל הגורמים, וכללה תכנון, תיאום ופריסת כוחות הרפואה במקום בהתאם לשינויים הרבים שבוצעו במירון בעקבות ועדת החקירה. השנה הוסרו מוקדי סכנה רבים ונערכו שינויים בטיחותיים משמעותיים שיאפשרו למאות אלפי אנשים להגיע למקום הקדוש ולהתפלל על קברו של רבי שמעון בר יוחאי במהלך ההילולה בל"ג בעומר. כולנו תפילה ותקווה שההילולה תסתיים ללא אירועים חריגים, וזאת הרבה בסיוע הקהל הממושמע".

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר