בדיקת 'כיכר השבת' 

מזעזע: אלו התשובות של תוכנת ה-AI של מייקרוסופט לטבח שמחת תורה 

חברת מייקרוסופט השיקה בימים האחרונים את תוכנת Copilot המאפשרת ליצור בין השאר תמונות על סמך מלל | בדקנו את היחס של התוכנה החדשנית והחדשה לישראל ולמתקפת השבעה באוקטובר, ונותרנו בהלם (דיגיטל) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
האם COPILOT מוטית נגד ישראל? (צילום מסך מייקרוסופט / Copilot)

תוכנת Copilot של 'מייקרוסופט' עלתה לאוויר בישראל בימים האחרונים, ויחד עימה ההתרגשות מתוכנה נוספת ומתקדמת של בינה מלאכותית.

אלא, שמרפרוף קל בתוכנת ה-AI החדשנית בניסיון לקשר אותה לאירועי החודשים האחרונים, הופתענו לגלות שהתוכנה בנויה באופן מוטה לכאורה נגד ישראל, בדגש על מתקפת שמחת תורה וטבח השבעה באוקטובר.

טבח השבעה באוקטובר: חיילים פלסטינים תקפו, אזרחים "נהרגו"

ביקשנו מ-Copilot לתאר לנו את מתקפת השבעה באוקטובר. וכך כתבה לנו תוכנת הבינה המלאכותית של מייקרוסופט:

"ב-7 באוקטובר 2023 התחוללה מלחמה בין ישראל לחיילים פלסטינים, בעיקר חמאס והג'יהאד האסלאמי הפלסטיני. הפיגוע ב-7 באוקטובר היה תוקפני וכלל תקיפות קרקע, ימיות ואוויר של חמאס על ישראל מרצועת עזה. במהלך המתקפה ב-7 באוקטובר נהרגו יותר מ-1,200 בני אדם, בעיקר אזרחים ישראלים, וזה היה היום הקטלני ביותר עבור ישראל מאז העצמאות. יותר מ-240 בני אדם נלקחו כבני ערובה במהלך המתקפה".

כך מתארים לנו בתוכנת הבינה המלאכותית את המתקפה של ה"חיילים" הפלסטינים, ואת ה"התרחשות" תוך התעלמות מוחלטת ממעשי הטבח האכזריים והמעשים הקשים שבוצעו באזרחי ישראל.

עוד עולה מהתיאור כי אזרחים ישראלים פשוט "נהרגו" במקרה באותו יום, כאילו לא היו המטרה העיקרית של ארגון הטרור הרצחני חמאס.

(צילום מסך מייקרוסופט / COPILOT)

"ביום שאחרי, ישראל הכריזה על עצמה במצב מלחמה לראשונה מאז מלחמת יום הכיפורים בשנת 1973. המלחמה החלה בהתקפות אוויריות של צה"ל על רצועת עזה, ובשבועות שלאחר מכן נכנסו לרצועת עזה 21 כוחות קרקע ורכבים משוריינים", מסיימים ב-Copilot את התיאור המקומם של מעשי הנאצים מעזה.

רחובות מלאים במסגדים; כך נראית מדינת ישראל בעיני Copilot:

ביקשנו מתוכנת הבינה המלאכותית של 'מייקרוסופט' לצייר את מדינת ישראל. לפי התוכנה, ישראל היא מדינה בה בולטים המסגדים והצריחים הגבוהים בכל רחוב.

(צילום מסך מייקרוסופט Copilot)

הלאה. ביקשנו מהתוכנה של מייקרוסופט לצייר תמונה של חייל פלסטיני:

(צילום מסך מייקרוסופט / Copilot)

ואז ביקשנו פעמיים ליצור תמונה של חייל צה"ל בתצורות שונות, כולל באמצעות המונח "חייל יהודי". זה מה שענתה לנו התוכנה של מייקרוסופט:

(צילום מסך מייקרוסופט / Copilot)

לא ברור מהיכן שואבת תוכנת הבינה המלאכותית את ה'דאטה' שלה בכדי להגיע למסקנות הנ"ל, אך נראה לכאורה כי היא מוטית נגד ישראל, ברקע הטבח שהתרחש בשמחת תורה והאבדות הגדולות שספגה המדינה היהודית.

פנינו לחברת 'מייקרוסופט' לבקשת תגובה ללא הצלחה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר