קבר הבעש"ט, השבועהבכי במעז'יבוז' הפשיר את הקיפאון האוקראינייוחנן בלייך2
כששרו את 'ניגון לעתיד לבוא', אמרתי לבעש"ט: "הספיק לי" והלכתי • יוחנן בלייך חזר משבת בצל הבעל שם טוב, וממליץ בחום לכל יהודי לחזור לילדות בבית שלא היינו בו מעולם (מגזין)
אילוסטרציהתרומה – סוד הנתינה // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן6
ישנה דרך אחת להתרומם, להתכבד ולקבל, וזאת, באמצעות נתינה! לצאת מנקודת המקבל, ולהיות במעמד של נותן. ילד שמתרגל אך ורק לקבל, מגיע למצב של כפיות טובה (מאמרים)
תשחרר ממך מעמסה עצומה שיושבת על הלב. אילוסטרציהקודם כל, צריך לדבר על זה / הרב מוני אנדרמוני אנדר4
אנחנו חיים בעידן שבו רוב האנושות משתפת הכול. אבל דווקא על הנושא שהוא אולי הכי משמעותי וחשוב, עדיין יש מעטפת של שתיקה. שלא יֵדעו, ירגישו אולי די? • הרב מוני אנדר (דעה)
עמירן דביר: זו הדרך להגיע לשמחה אמיתיתעמירן דביר: זו הדרך להגיע לשמחה אמיתיתעמירן דביר2
על כללי דקדוק בתורה, על דיני עבדים, מדוע בחרה הפרשה לפתוח בהם ומהו מקור השמחה האמיתי ואיך משיגים אותו. עמירן דביר בטורו השבועי על פרשת השבוע משפטים (חרדים)
ילד בריא מקומו בבית הספר // הרב בן ציון נורדמןילד בריא מקומו בבית הספר // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן17
הלימוד הראשון שהתורה מלמדת אותנו לקחת אלינו לחיי המעשה מקבלת התורה הוא פרשת משפטים, תיקון ענייני החברה והמוסר שבין אדם לחברו. להיות ער לעוולות להיות רגיש לזולת (מאמרים)
הפרויקטור. צבי טסלרדי! נמאס שמשחקים לנו בחיים // ישי כהןישי כהן17
הפרויקטור צבי טסלר צפוי לפרסם בקרוב את מתווה מירון תשפ"ב • העקרון: לאפשר את קיום ההילולה אך לא לוותר על סעיף אחד של בטיחות • הוא צודק, הספיקו 45 קורבנות (דעה)
בית מועצת העיר חדרהאפקט המומנטום // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן5
כשאנחנו רואים אדם – בעמדת מפתח, אנחנו צריכים לדעת כי הוא קיבל את המינוי הזה משמים, ועלינו להתייחס לכך בהתאם. מותר לנו להתכופף, להיכנע למציאות שסיבב הבורא בעיתוי הנוכחי, ולתת לו את הזמן שנקצב עבורו בכהונתו (טור)
הסבא החביב שבא לעשות סדר - מתרסק בצניחה חופשיתהסבא החביב שבא לעשות סדר - מתרסק בצניחה חופשיתציקי ברנדוין3
365 ימים חלפו מאז ג'ו ביידן נכנס לתפקידו כנשיא ארה"ב; הוא הצטייר כסבא חביב אך מאז רק צונח באהדה הציבורית • ההצהרות, הקורונה, אפגניסטן, רוסיה, איראן ו... ישראל • ציקי ברנדוין מסכם שנה (מגזין כיכר)
הדוד ג'ו מפנה גב לבני הברית ופוטין מרוויחהדוד ג'ו מפנה גב לבני הברית ופוטין מרוויחציקי ברנדוין7
בזמן שבאוקראינה כוססים ציפורניים לקראת פלישה רוסית באופק, הנשיא ביידן הבהיר בין השורות כי לא יסייע באמת לאוקראינה, והאיומים על פוטין הפכו ברגע לריקים מתוכן (טור)
בנט, גנץ ולפידנפילת חוק הגיוס - תחילת קריסת הממשלהרפאל כהן31
גנץ רואה שאין על מי לסמוך • מנסור עבאס הפסיד מכל כיוון • לאורבך וליום טוב כלפון יש חלופות • ייתכן שנפילת חוק הגיוס הערב במליאה תשבור את גב ממשלת בנט-לפיד (פרשנות)
רב פיקוד דרום, הרב דוד חיימובעץ ומים, עם ישראל ותורתו / הרב דוד חיימובהרב דוד חיימוב, רב פיקוד דרום62
מיוחד ל'כיכר השבת': רב פיקוד דרום, סגן אלוף הרב דוד חיימוב, במאמר לרגל ט"ו בשבט • "הוי כל צמא לכו למים" ואין מים אלא תורה • על עץ ומים, עם ישראל ותורתו (יהדות, חגים)
שמחת חתן וכלהבְּעִנְיַן הַשִּׂמְחָה // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן2
השמחה הגדולה היא דווקא כשאדם משתף את סביבתו בשמחתו, והיא זו שגורמת לו תוספת והעצמה לשמחה שלו. וכשהאדם דואג ומעניק לאחרים, הוא עצמו פורח ומלבלב (טור)
אלעד וולףחרדים, אין באמת גוש אמוני עם הליכוד / טוראלעד וולף36
הליכוד בוחר באינטרסים פוליטיים צרים שלו כנגד הגוש האמוני ויוצא להתסיס את השטח בנטיעות בנגב באמצע שנת שמיטה; אלעד וולף מסביר מדוע החרדים צריכים לחפש גוש אחר (טור)
אלימות המשטרה. תמונת ארכיוןהשוטר הזוטר מיישם מדיניות רקובה // דעהשניאור ובר13
המטריד בתופעה המחרידה, זו התנהלות הדרגים הבכירים. מפקדיהם של אותם שוטרים, שבוחרים פעם אחר פעם, לעמוד מאחורי אותה אלימות מטלטלת ומזעזעת // טור דעה (חרדים)
בנט בלי מסיכה, במליאהזה לא ויכוח בין פוליטיקאים // ישראל מאירישראל מאיר3
"עזבו את הניסיון לחטט בארכיון מצלמות הכנסת" • יועץ התקשורת ישראל מאיר מסביר מה באמת הטעות של ראה"מ נפתלי בנט בהתנהלות בפרשת "עופי לי מהעיניים" (מאמרים)
עמירן דביר: "נפתלי בנט הוא בובה על חוט"עמירן דביר: "נפתלי בנט הוא בובה על חוט"עמירן דביר7
על שלושת המכות האחרונות, על ארבה שומר שבת, על אמונה אמיתית ונקייה, על בובות וחוטים והמושך בהם ועל מליון דמעות כאב שעלו השבוע לשמים. עמירן בטורו (חרדים)
אלי דןהאם החרדים יתאוששו מהטראומה? / אלי דןאלי דן27
תוצאות סקר 'כיכר' על התמודדות הציבור החרדי עם הטלטלות האחרונות מעלה שאלות נוקבות, האם הציבור החרדי יתאושש מהטראומה? • ניתוח עומק, מגלה תובנות מרתקות (טור דעה)
משימה לאומיתזבח משפחה // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן5
בתקופה זו שחזון המשפחות נפרץ, ובעולם הרחב מתפרקים להם אחד לאחד ערכים בסיסיים כמו ערכי המשפחה. שלמה המלך כבר חרץ במשפט אחד: "לתאווה יבקש נפרד" (מאמרים)
כותב השורותמטאורים נופלים // אלי שפיראאלי שפירא12
הם תמיד יהיו שם, המטאורים. בוהקים בשמי הלילה האפל. לא נדע ולא נבין איך הם עשו את זה; אנחנו יודעים איך להתייחס לכוכבים שלנו, למטאורים. האם באותה צורה אנחנו מתייחסים גם לכוכבים נופלים? (טור)
זוהי עת רצון: הגיעה שעת המעשה! // דעהזוהי עת רצון: הגיעה שעת המעשה! // דעהרפאל כהן61
השבוע המטלטל שעברנו צריך להוביל אל המסקנה המובנת מאליה: כל נפגע הוא עולם ומלואו, והוא הדמות שאנחנו צריכים להגן עליה • עכשיו הזמן למעשה • טור אישי (חרדים)
השבר עמוק, אך קריאת האזהרה מהדהדתהשבר עמוק, אך קריאת האזהרה מהדהדתכיכר השבת, מאמר מערכת392
האירוע שהתרחש ייסר את הנפש והותיר אותנו בהלם והציף שני נושאים כבדי משקל - פגיעות ואובדנות; האירוע המטלטל, ההדף וגלי המשנה, תובעים מאיתנו לקום ולפעול (אקטואלי)
כותב השורות בחינוך הילדיםאוהב את הבריות ומקרבן // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן8
"אהבת הבריות – מי שאין לו אהבת הבריות לא יכול להיות מחנך, בלי זה אי אפשר ללמד, אי אפשר להעביר כלום", הסביר ראש הישיב הגר"ג אדלשטיין למנהלי החינוך העצמאי (חרדים)
עמירן דביר: אנשים שלא כדאי לסמוך עליהםעמירן דביר: אנשים שלא כדאי לסמוך עליהםעמירן דביר1
על הקשר של חומש שמות לבראשית, על ״רבנות״ שקיצרה עשר שנות חיים, על כפיות טובה ושבועה שהצילה, על הלכה שעשיו שונא ליעקב ועל הקשר של הלכה זו לימים אלו (טור)
סוֹפַה של סוּפַה // ח' רציניסוֹפַה של סוּפַה // ח' רציניח' רציני5
לפי גורמים המקורבים לחזאים נודע לה שעל פי הצפי אין בנמצא עדיין מכשיר היכול למדוד מהירות מטורפת כזו של רוח // ח' רציני קורץ על תחזית קודרת ועל סערה שסתם עשתה רוח... (סאטירה)
לחיים אצל רבי חייםשר התורה // הרב בן ציון נורדמןהרב בן ציון נורדמן6
השבוע חל יום הולדתו ה-94 של מרן הגר"ח קנייבסקי, כפי שנוהג לומר רבי חיים ביהדות אין אזכור לחגיגות יום הולדת, אלא אצל פרעה... כך שהוא ממשיך לשקוד על תלמודו (חרדים)
עמירן דביר: הסיבה שאפרים ומנשה - שבטיםעמירן דביר: הסיבה שאפרים ומנשה - שבטיםעמירן דביר3
על השנים היפות של יעקב, מדוע הוא לא רצה להקבר במצרים, על השלכות ממעשהו של ראובן ועל נכדים שהפכו לבנים. עמירן דביר בטורו השבועי לפרשת ויחי (חדשות חרדים)

דעות

דעות בכיכר השבת - הבמה המרכזית של הציבור החרדי להבעת דעות בנושאים אקטואליים. כותבים, פובליציסטים והוגים מובילים חולקים עמכם הגיגים, בטורים מרתקים ומסעירים.

    כיכר facebook