טור דעה

שוויון למי? // הרב ישראל גליס

תחייבו את הצעירים החילונים ללמוד בישיבות משלהם במשך כמה שנים וכך נוכל לדבר ולהבין את השוויון בנטל | הרב ישראל גליס בטור דעה אישי על סוגיית הגיוס (דעות)

הרב ישראל גליס | כיכר השבת |
ליל פורים בפוניבז' (צילום: שוקי לרר)

שוויון בנטל, רגע חברים. תחייבו את הצעירים החילונים ללמוד בישיבות משלהם במשך כמה שנים וכך נוכל לדבר ולהבין את השוויון בנטל.

אבל, יש לנו הרבה שאלות.  

מדוע חברי הכנסת החרדים שותקים? מתחת לשולחן, גדולי תורה זועקים על מצב עולם הישיבות. האם חברי הכנסת החרדים אין להם בנים או נכדים בישיבות?

חברים, נפגש בקלפי ונוכיח לכם שאתם מיותרים ואולי החוב הקדוש מת.

ולעצם הענין, ביום שיעצרו את תקציב הישיבות נכריז על חרם מיסים, נפסיק לשלם מיסים ונכריח את המפעלים הגדולים להצטרף לחרם ומי שלא יצטרף  תוסר ממנו הכשרות.

אחד הדברים שזה בעוכרינו זו התקשורת החילונית בשיתוף כתבים עם כיפות  שחורות שמביאים השכם והערב שנאה למקור החיים שלהם, לחינוך שממנו הם באו,  דיווחים מלאי שקרים והסתה.

בפגישות עם אישים מהמגזר החילוני הם נגד גיוס בכפיה של בני הישיבות.

הגיע הזמן, אחרי חצי שנה, שיבינו שכל מה שקרה בשמחת תורה היה המשך  ההסתה נגד הציבור החרדי. זה לא סוד שבדרום, בגבולות עזה, חגגו בעצם יום שמחת תורה תוך חילול שבת, גילוי עריות, עבודה זרה, אז עכשיו הדברים  נראים אחרת. מי שהגיע תוך כדי החג היו חרדים מאיחוד הצלה וזק"א והם אותם בחורים שרוצים לגייס.

יש קבוצה שנקראת לוחמי מילואים שהכריזו במשך למעלה משנה לא לשרת, אז מה הם מבקשים היום שאנחנו שנשרת?

אמר לי אבא של בן שלומד בישיבה מה מקבל בנו בתקציב משרד הדתות - 350  שקל. תודה רבה מוותר על התקציב העלוב הזה, אחזיר את תעודת  הזהות ואעשה לעצמי דרכון זר ונגמר הקשר שלי עם המדינה שמתאכזרת לאזרחיה ואגור כאן כמו שסבא רבה שלי חי עם תעודה בריטית.

כדאי לראות את המספרים של נתוני הגיוס בשנת 2020: ל-144,000 נערים נשלחו צווי גיוס. התגייסו – 67,100, לא התגייסו – 66,500.

ההתפלגות של הלא מתגייסים - חרדים שקיבלו דחיה של "תורתו אמונתו" – 12,000, הלכו לשירות לאומי – 10,000, חילונים שלא התגייסו לצבא ומרביתם  מגוש דן מגורי כח קפלן – 44,500.

תחשבו לבד מה מקור ההסתה, מחברי כנסת ועיתונאים חרדים שלא תרמו כלום למדינה.

אנחנו כנראה בתקופה מיוחדת שקרובה לגאולה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר