"נגד השר"

אביחי מנדלבליט הסביר לפרקליט החדש, אלדד: 'לא אישי'

לאחר שהיועץ המשפטי כתב מכתב חריף נגד מינויו של דן אלדד לפרקליט המדינה. היום, הם נפגשו ומנדלבליט הסביר לו כי המכתב שכתב נגדו - "לא היה אישי, היה נגד השר" (בארץ)

מנדלבליט והשר אוחנה (צילום: Tomer Neuberg/Flash90)

בפגישה שהתקיימה אחר הצהריים (ראשון), בין היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לבין מ"מ פרקליט המדינה, הסביר מנדלבליט לאלדד, כי המכתב שכתב נגדו "לא היה אישי".

לפי הדיווח ב'חדשות 13', מנדלבליט הסביר לפרקליט החדש, כי המכתב שכתב נגד מינוי לתפקיד, לא היה על רקע אישי ולא הופנה כנגדו, אלא נכתב במחאה, כנגד החלטת שר המשפטים אמיר אוחנה - שפעל לקדם את המינוי בניגוד לדעתו של מנדלבליט.

לאחר שאושרו ההדורים בעניין הזה, הפרקליט החדש שטח בפני מנדלבליט את טענותיו בנוגע ל'קבלת הפנים' הצוננת, של בכירי הפרקליטת, ומנדלבליט מצידו הודיע כי הוא פותח עמו דף חדש.

כזכור, שבוע שעבר, כתב היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט מכתב לחברי הנהלת פרקליטות המדינה והודיע: "מסיר את ההתנגדות למינוי אלדד - לא בלי היסוס".

בתחילת מכתבו הסביר למה התנגד למינוי: “בחוות דעת משפטית מפורטת שהעברתי לשר המשפטים בנושא, לפני כחודשיים, הבהרתי כי לנוכח המאפיינים המיוחדים של תפקיד ממלא מקום פרקליט המדינה, נדרש שהמינוי האמור יעשה – לכל הפחות – בהיוועצות עם היועץ המשפטי לממשלה”.

"מינויו של ממלא מקום פרקליט המדינה בניגוד לעמדת היועץ המשפטי לממשלה לא רק שאינו תואם את הנורמות המשפטיות המתחייבות, אלא אף מעלה חששות כבדים ביחס להשלכות על אמון הציבור בעצמאות עבודתה של מערכת התביעה".

כאן החליט להסביר את המניעים להחלטתו: "מתוך תחושת אחריות.. ומתוקף תפקידי כמי שעומד בראש מערכת אכיפת החוק, החלטתי – לא בלי היסוס – כי במצב הדברים הנוכחי, האינטרס הציבורי במניעת פגיעה נוספת בעבודת הפרקליטות – לא אעמוד על התנגדותי".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר