צפו

דובר צה"ל בהצהרה: "נכנסים לסופ"ש מתוח בכל הגזרות"

"מסרנו הודעות למשפחות של 120 חטופים. זה מדיר שינה מעינינו, ומאמצים רבים מתרכזים בעניין זה", אומר דניא הגרי בהצהרה היומית שלו (ביטחוני)

ב. ניסני | כיכר השבת |
(צילום: דובר צה"ל)

ההצהרה המלאה:

אנחנו במהלך הלילה, וגם בדקות אלה, ממשיכים בהתקפה משמעותית לאורך כל הרצועה. בכל מקום. כל מחבל שאנחנו מאתרים נתקף ונהרג.

נמשיך בגלי תקיפה מאסיביים לאורך כל היממה הנוכחית. יש מוכנות גדולה של הכוחות, הם מתגייסים ומתאמנים, הציבור הישראלי במיטבו מתגייס, המערכים מלאים, אנחנו ממשיכים להקשיב לכם איפה יש פערי ציוד, תמשיכו לפנות אלינו.

המוכנות של צה"ל בכל הזירות - גם בצפון, גם בדרום, גם בפקמ"ז, אבל צה"ל מסתכל וערוך בכל המזה"ת ולפעול בכל מקום שיש אינטרס ביטחוני - צה"ל יפעל.

מקיימים מפגשים אסטרטגיים עם בת בריתנו ארה"ב. אנחנו בשישי-שבת, ונדרש לגלות עירנות בצירי יהודה ושומרון, אנחנו מוכנים לסכל טרור. מבקשים להישמע לאלוף הפיקוד ולכוחות צה"ל במרחב.

אין עכשיו אירוע ביטחוני בצפון, אנחנו במוכנות גבוהה וחזקה, מוכנים גם בהגנה וגם בהתקפה לכל מה שיידרש.

אין שינוי בהנחיות פיקוד העורף, אבל הציבור מתבקש כל הזמן להסתכל באתרים ולהתעדכן. ההגנה האווירית הנהדרת שלנו לא הרמטית, ולכן כשאתם נשמעים להנחיות פיקוד העורף, ונמצאים במרחבים המוגנים, ופועלים ע"פ ההנחיות, אנחנו מצילים חיים.

מזכיר ההגנה אוסטין נחת בישראל, ונמצא כעת בקריה ועובר הערכת מצב ביטחונית על ידי שר הביטחון והרמטכ"ל. ארה"ב היא בת הברית האסטרטגית החשובה ביותר של מדינת ישראל. כל מי שמסתכל עלינו במזרח התיכון רואה את התיאום ההדוק ואת המוכנות שלנו. אני רוצה להדגיש: צה"ל יודע בכוחותיו לפעול בזירות באופן עצמאי, אבל לחשיבות התיאום והקשרים הביטחוניים להרתעה במזרח התיכון יש ערך רב, וכל מי שמסתכל עלינו יודע את זה.

מתחילת המלחמה, נמסרו הודעות ל-258 משפחות שכולות של חללי צה"ל שאותן אנחנו מחבקים בשעה הקשה הזו, וממשיכים ללוות אותם. אנחנו מאחלים החלמה מהירה לכל הפצועים בבתי החולים - אזרחים וכל כוחות הביטחון.

בעוטף עזה יש עדיין אזור מלחמה, אנחנו עובדים שם חזק. בשעות האחרונות אין היתקלויות בעוטף. אנחנו נמשיך בסריקות, האזור עדיין מאוים והוא שטח צבאי סגור. מבקש להישמע להנחיות ולא לקחת סיכונים מיותרים.

מסרנו הודעות למשפחות של 120 חטופים. זה מדיר שינה מעינינו, ומאמצים רבים מתרכזים בעניין זה. אנחנו נדווח על מידע אמין וודאי. אלה אזרחי ישראל שמצויים בידי ארגון טרור רצחני, והמשימה העליונה שלנו היא לראות איך אנחנו פועלים להשיבם. נכנסים לסופ"ש מתוח בכל הגזרות. אני, ומערך דובר צה"ל, נמשיך גם בסוף השבוע לתת לכם פעמיים ביום עדכון קבוע של תמונת המצב באופן אמין ומדויק.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר