חנוכה: האור הפנימי מאיר את העולםחנוכה: האור הפנימי מאיר את העולם
כ"ט בכסלו תשעח | 17.12.17
בכל תקופה ישנם מתייוונים שהם בעצם ביטוי ל"גוי אשר בקרבך" זהו הסיפור שמספרים נרות חנוכה המרצדים בבתינו ומאירים הן את הפנים והן את החוץ.
הפגנה בירושליםהעיר שחובלה לה יחדיו // נח טוניקנח טוניק56
הסכמנו על כך שרחמנא ליבא בעי, אם כן מה ההבדל בין אותם מחבלים שנוטלים נשמות טהורות למען אללה - לבין אלו שמחללים את שם השם מתחת לרגלי פרשים ושוטרות? (דעה)
אילוסטרציהכואב לי / תוכן גולשיםתהילה.
כואב לי שילדה, נערה, עוברת 20 שנה התעללות קשה, ולא מסוגלת לקום ולצעוק. ח"ו אני לא מאשימה או שופטת אותה, אין לי את הזכות להיכנס לזוועה ולמקום החשוך והמאיים שהשטן הכניס אותה (טור)
אילוסטרציהתוכן גולשים: תרומה לת"תים בפורים - ראוי?בנימין גר
האם המנהג הקבוע של נתינה לת"תים בפורים היא בכלל מנהג ראוי או לא? תוכן גולשים
הכותל הרפורמילשמור על הפיקדון של מרן / תוכן גולשיםתומר כהן3
לאחר שהמתווה כבר אושר בממשלה, המועצת הורתה על יציאה למאבק ברפורמים, וזה מעורר תהיות על צפירות ההרגעה ששוגרו מתחילה, מה קורה בש"ס? הרב אריה דרעי שמור עליה (תוכן גולשים)
מיוחד: אחות החתן כותבת לכלה שנפצעה קשהמיוחד: אחות החתן כותבת לכלה שנפצעה קשהריקי הופשטטר31
"לא ענית לאף טלפון, והלב הלם בעוצמה". אחות של החתן יעקב קסטלניץ במכתב מרגש לכלה שרי שפרלינג שנפצעה קשה באסון 402: "למיוחדים כמוך אין פריווילגיה להישאר אנונימים" (טור אישי)
כמה עלים היא עוד תקטוף? / טור כואבכמה עלים היא עוד תקטוף? / טור כואבבמבט אחר7
זה לא סוד שאין להם כסף, כל השכונה יודעת, ולא צריך לדעת, רואים את זה. ילדה קטנה שהולכת חצי שנה עם נעלי שבת לבית הספר, בטח שלא יהיה לה לקייטנה. היא נשארה לקטוף עלים (משפחה)
אחת מתוך עשר, דוסית מניו-יורקגילי שובבה5
שבע בננות שלושה אגוזים שהושקו היטב, בבית שאפילו אם היה גדול, כשמדובר בשבע בננות אוטומטית זה קטן. מזגן שעובד ישתבח הבורא אבל עד שהוא מספיק להוציא אוויר, כבר יש חוסר אוויר (תוכן גולשות)
מפגין נגד הגיוסתוכן גולשים: גיוס מדעת שמיה גיוסבן תורה4
בהיעדר נציגות חרדית גדולה אנו בסכנה קיומית ומהותית. האם נמתין שיגייסו אותנו בדרשה מופרכת שגיוס שלא מדעת לאו שמיה גיוס? הלא אין "גיוס מדעת" גדול מזה (תוכן גולשים,חרדים)
הרגשת "קליק" בשידוך - זו אשליה?הרגשת "קליק" בשידוך - זו אשליה?שני קוב14
אין דבר יותר חשוב מלבנות בית בישראל. ידוע מאמר חז"ל: קשה זיווגו של אדם "כקריעת ים סוף" השאלה היא האם יש אפשרות להחליט על הסכמה לחיים משותפים ללא 'קליק'? (שידוכים)
פוניבז'הגיע הזמן לחשב מסלול מחדשמנדי כהן2
אני נזכר באותם ימים, כשבפוניבז' נלחמו, אך על דברים אחרים: עת יצא הכרוז להחרים עדה שלמה מישראל. אז הנה, ללא השמצות, זה החינוך - ואלו התוצאות (תוכן גולשים, חרדים)
תפילות בקבר הגר"עזעקה עם מילים / תוכן גולשיםבן תורה7
המבט המתחנן הניבט מכל עבר, זועק ללא מילים אל קירות דוממים - אנא שמישהו יעשה סוף לסאגה המפחידה, לפני שיהיה מאוחר. כי כבר מאוחר. גולש "כיכר" כותב (תוכן גולשים)
אלף למטה, אלף למטה!אלף למטה, אלף למטה!סטלא דקדושא2
אכן, "אלף למטה אלף למטה", אבל האם מי-שהוא מתי-שהוא עסק פעם בהשוואה איזה אלף יותר "נחשב"? להפתעתכם, עסקו בכך רבותינו, התוצאות יפתיעו אף יותר (תוכן גולשים)
הַלְּעוֹלָם יִגָּדְעוּ הַשְּׁתִילִים / שיר כאבהַלְּעוֹלָם יִגָּדְעוּ הַשְּׁתִילִים / שיר כאבאסתרק3
הַלָנֶצַח יִגָּדַע פְּרִי אַדְמָתִי, הַלָנֶצַח תֹּאכַל אֶת פִּרְיִּי אַדְמָתִי, הַלְּעוֹלָם יִגָּדְעוּ הַשְּׁתִילִים? • שיר כאב המוקדש לכל חללי צה"ל שנפלו במבצע צוק איתן 2014 ברצועת עזה (דעות, תוכן גולשים)
לפיד מתרגם שנאה בגוגל טרנסלייטחני א12
כנראה שיאיר לפיד אינו עוד גאון פוליטי, נואם מוכשר או סוחף המונים מתוחכם, בדיוק כמוני הוא יושב מול גוגל טרנסלייט ומתרגם מניפסט אנטישמי של מפלגה אירופאית (תוכן גולשים)
חרדיםתוכן גולשים: עשרות גוונים של שחורמוישי קרמר48
החברה החרדית נחלקת לשלושה זרמים עיקריים ובכל אחד מהם עוד אין ספור זרמים, חסידויות וקהילות. אז את מי מהם בדיוק ייצג הר' בלוי ב"האוטונומיה החרדית" (תוכן גולשים)
ירושלים תהיה עיר חרדית. נקודההחילונים קבעו: ירושלים - עיר חרדיתדע מה תשיב3
כעת החילונים מחפשים את ברקת בנרות. הם מחפשים "מושיע", אבל כבר מזמן ברקת לא בתפקיד. על המפתחות יושב חיים אפשטיין, ובכל תסריט, ירושלים היא חרדית (תוכן גולשים)
תוכן גולשים: צבא כן, צה"ל לאתוכן גולשים: צבא כן, צה"ל לאא מלכה6
לאמיתו של דבר, הגורם היחיד לאי השתתפותנו לצבא ההגנה, אינו אחר מהשלטון המדיני עצמו, שעומד בניגוד גמור אל הערכים הבסיסיים אשר אנו חיים בהם כשומרי תורה (תוכן גולשים)
ועדת שקדכשעץ השקד לא הצמיח פירותאוריאל ארנון2
במקום לחולל מהומות, תשתפו פעולה יפה. תדחו את החוק כמה שיותר, הרי גם הפוליטיקאים החרדים ידעים היטב ששום תוכן מעשי אין בחוק לשוויון בנטל הזה (תוכן גולשים)
השוב"בים של נירהשוב"בים של ניריצחק פלדר2
הוא הפתיע אותי לגמרי "לאחרונה התקרבתי ליהדות והתחלתי תהליך משמעותי של חזרה בתשובה" • כך החזיר המקובל מראשון לציון את ניר בתשובה • מרגש (דעות, תוכן גולשים)
למה אנחנו מתלוננים כל הזמן?נתן אפשטיין2
לפעמים חשוב להסתכל על הצד הטוב, למשל שקרתה כאן מהפכת סלולר, תמיד נראה לנו כאילו הפוליטיקה הורסת והורסת, היא אכן כן, אבל היא יכולה גם לבנות ולסייע (תוכן גולשים)
יאיר לפיד הוא האשם בתקיפת החייליאיר לפיד הוא האשם בתקיפת החיילגבי דניאל3
האשם בתקיפת החייל החרדי הוא ללא ספק יאיר לפיד. אינני מצדיק בכלל את התקיפה עצמה, אבל אין שום ספק שהאיש הזה הוא האשם העיקרי בתקיפה של החייל (תוכן גולשים)
שר האוצר יאיר לפידגולש 'כיכר' ללפיד: תקרא את התנ"ךשמעון לוגסי2
גזרות הקיסר אז וגזירות לפיד היום - מה ההבדל? גולש 'כיכר השבת', כותב ליאיר לפיד: "תהיה לפיד שמאיר את התורה, ולא לפיד ששורף את היכל השם" (חרדים, תוכן גולשים)
גבי גזיתה"חפיפניקיות" של הרב עובדיהיואל אבן-שם27
"לכבוד גבי גזית ה'נאור': התייחסות לבני אדם באופן שמוציא אותם מכלל הציבור, כאשר היא נופלת על אוזניים של טיפש, של מוח טיפש ונבער, מצמיחה אלימות" (תוכן גולשים)
ההפגנה נגד גיוס חרדים בשבוע שעבראחיי החרדים, בואו ננצח!אבישי פרי.12
כבר שישים וחמש שנה שהקונפליקט הלאומי-חרדי על המפה. הוא לא החל בעידן לפיד הבן וגם לא בעידן האב. כעת, ברגעי ההכרעה. אסור לוותר על מאומה (תוכן גולשים)
חיילים ב'נצח יהודה'חיסול המחבלים? תודה לשבאבניקיםיוסי קרליבך18
כן, במקום להסתובב ב'כיכר החתולות' או ב'רבי עקיבא', הם התגייסו לצבא, ואתמול אף הגנו פיזית על תושבי מדינת ישראל. הגיע הזמן לומר תודה ל"שבאבניקים" שלנו (תוכן גולשים)

עוד כתבות

תוכן גולשים

דעות בכיכר השבת - הבמה המרכזית של הציבור החרדי להבעת דעות בנושאים אקטואליים. כותבים, פובליציסטים והוגים מובילים חולקים עמכם הגיגים, בטורים מרתקים ומסעירים.

כיכר facebook
הפגנה בירושלים
נח טוניק
העיר שחובלה לה יחדיו // נח טוניק
ד' בחשוון תשעח56
השוב"בים של ניר
יצחק פלדר
השוב"בים של ניר
כ"ט בטבת תשעד2
גבי גזית
יואל אבן-שם
ה"חפיפניקיות" של הרב עובדיה
ט' בתמוז תשעג27