ישראל במלחמהישראל במלחמה

חילוני מת"א יזם: משרות הייטק לאלפי חרדים

איש העסקים החילוני גיא קצוביץ', חובר ליזם החברתי אביגדור רבינוביץ, ומקים מיזם חדשני להשמת חרדים בתעשיית ההייטק, שייתן מענה לאלו המנסים להשתלב בתעשייה (הייטק,בכיכר)

צביקה גרוניך | כיכר השבת |
(צילום אילוסטרציה: פלאש 90, למצולמים אין קשר לכתבה)

גיא קצוביץ', בן 26 מתל אביב, הוא מנהל שיווק ופיתוח עסקי בחברת הייטק "Veribo", ויזם חברתי. עד כה לא היה קשר משמעותי עם האוכלוסייה החרדית, ההפך. היה נתק כמעט מוחלט. הקשר היחיד איתם היה באמצעות התקשורת.

אחרי שחרורו מצה"ל עבד לפרנסתו כעיתונאי בעיתון "גלובס" ומאז ניסה לשנות את דעותיו על המגזר החרדי, בתהליך השינוי הבין גיא כי החרדים רוצים לעבוד, וכך אחרי שהפך לאיש עסקים בעצמו - החליט לקום ולעשות מעשה.

בשבועות האחרונים פועל גיא על מיזם חברתי-טכנולוגי להשמת חרדים בתעשיית ההייטק. המיזם, "עבודות לחרדים בהייטק", צפוי לתת מענה לאלפי חרדים המעוניינים להשתלב בתעשייה, תוך יצירת קשרים ושיתופי פעולה עם חברות גדולות וסטארט-אפים רלוונטיים.

המיזם החדש יפעל תחת המיזם שאביגדור רבינוביץ' ייסד ומתפעל מזה כשנה - פרויקט "עבודות לחרדים" - אותו הקים לאחר שהתקשה למצוא עבודה. בינתיים, סייע הפרויקט לכ-400 חרדים למצוא עבודה, ואלפי חרדים כבר עוקבים אחר פעילותו של המיזם והמשרות המתפרסמות בו.

עיקר התקשורת מבוצעות ברשתות החברתיות - פייסבוק ו-WhatsApp ומתבסס על תפוצה "מפה לאוזן".

"המטרה שלנו היא לתת מענה ממוקד וייחודי שהולם את אופי החברה החרדית", מסביר רבינוביץ'. "מדובר בחברה קהילתית שמבוססת בעיקר על קשרים בין אישיים. אנו מנסים להציע לחרדים בחברה הזו המעוניינים לצאת לשוק העבודה, פתרון קצת אחר – אישי ואדיב, וגם מאד מהיר ומקצועי".

גיא קצוביץ' מסביר מדוע החליט להירתם למיזם ולסייע לחרדים למרות היותו חילוני: "לא הרבה אחרי שהכרתי את אביגדור, היה לי ברור שנעבוד ביחד. דווקא בגלל היותי חילוני, קצין במיל' בצה"ל, חשוב לי לראות את האוכלוסייה החרדית משתלבת במדינה - ולאפשר לחרדים אשר רוצים לצאת לשוק העבודה, לעשות זאת ולהתפרנס בכבוד".

"משיחותיי הרבות עם החרדים הבנתי כי רבים מהם רוצים לצאת לעבוד, ונתקלים בקשיים ואטימות בעיקר מצד החברה החילונית. הצטרפות שלהם למשק תגדיל את מכסת העובדים ותגדיל את התוצר הלאומי במיליארדים רבים של שקלים", מפרט קצוביץ'. "בעיני זו זכות לקחת חלק בפרויקט הזה יחד".

"כולי תקווה שבעזרת השם נצליח לעמוד במטרות ששמנו לעצמנו, ולעזור לעוד מאות חרדים להשתלב בתעשיית ההייטק הישראלי", סיכם רבינוביץ'.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר