העיצוב החדש של חנויות אפלהחנות החדשה והמדליקה לא לקחה את השלג בחשבוןכיכר השבת
חברת אפל פתחה חנות חדשה בשדרות מישיגן מעל לנהר, בעיצוב מדליק וחדשני אלא שהשלג הרב שיורד שם לא נלקח בחשבון, מה שמאלץ את החברה לסגור את החנות (דיגיטל)
פייסבוק הסירה חשבון ולאחר מחאת גולשים החזירה אותופייסבוק הסירה חשבון ולאחר מחאת גולשים החזירה אותובני סולומון3
"אדם גולד", מפעיל דף פייסבוק ידוע, פרסם סטטוס בחשבון הפייסבוק שלו, וזמן קצר לאחר מכן הוא נחסם. לאחר מחאות נמרצות ברשת, פייסבוק החזירה את החשבון לפעולה (דיגיטל)
תמימי בבית המשפט, השבועטוויטר מחקה את החשבון של עאהד תמימיכיכר השבת28
תומכיה של הנערה שעצורה לאחר שתועדה כשהיא מכה חיילים, גילו כי חשבון הטוויטר שלה נחסם. הם הקימו חשבון חלופי בו הם קוראים לחברה להחזיר לה את החשבון (חדשות)
הציפיתאמזון מציע: ציפית מביכה במיוחדכיכר השבת
אתר הקניות של אמזון גרמניה פרסם תמונה של ציפית לכרית למכירה. עד כאן הכל טוב, אלא שהתמונה המתנוססת עליה גרמה לביקורת על החברה המשווקת ועל החברה המייצרת (ברשת)
בתוך כשלוש שנים סגרה ממשלת סין 13,000 אתריםבתוך כשלוש שנים סגרה ממשלת סין 13,000 אתריםכיכר השבת1
הממשל בסין ביצע אכיפה רחבה כנגד אלפי אתרים שונים בעלי אופי אלים ופוגעני, וחסמה מיליוני משתמשים לא מזוהים. וגם - פייסבוק וגוגל מחוץ לגבולות סין(ברשת)
שיטת פייסבוק: כך נילחם בתופעת הפייק ניוזשיטת פייסבוק: כך נילחם בתופעת הפייק ניוזכיכר השבת
קרה לכם שבעת גלישה בפייסבוק צדה את עיניכם ידיעה מעניינת, וכשלחצתם על הקישור אליה הופניתם לאתר שיווקי? פייסבוק נלחמת בזה, בינתיים ללא הצלחה מסחררת (ברשת)
אל קראוודי מתי מתאים לך כדור בראש?כש'המוסד' הציע לתאם מועד לחיסול ב... טוויטריאיר טוקר3
חשבון הטוויטר של 'המוסד' הוא אנטי תזה לתדמית הנוקשה של הארגון והוא מלא בהומור וציוצים היתוליים אחד המוצלחים בהם על חשבונו של אחד ממנהיגי האחים המוסלמים (ברשת)
'המוסד' מגייס את פייסבוק כדי להרחיב את שירותיו'המוסד' מגייס את פייסבוק כדי להרחיב את שירותיוכיכר השבת
גם לכאן הם הגיעו. אמנם באיחור אופנתי אבל טוב מאוחר מאף פעם. המוסד הישראלי פתח היום דף פייסבוק ייעודי דרכו מקווה הגוף הקשוח ביותר במדינה לגייס עובדים קשוחים לא פחות (ברשת)
הילד בן השש שהכניס להוריו 11 מיליון דולר בשנההילד בן השש שהכניס להוריו 11 מיליון דולר בשנהכיכר השבת4
הערוץ הפופולארי בכיכובו של הילד הצליח לצבור מיליוני עוקבים, שצופים כיצד הילד בודק ומסקר צעצועים ומאכלים לילדים. הילד לא מסתפק בזה, וערוץ היוטיוב אותו הוא מפעיל ימשיך לפעול כרגיל (ברשת)
ציוץ ששווה זהב. אילוסטרציהצייצה בטויטר ותשלם 200,000 דולרכיכר השבת
סטודנטית בת 19 רצתה לתרום 1000 דולר לבית חולים, עבור ילדים קטנים, אך מה שצייצה בטויטר הכפיל את הסכום ב-200 לפחות. מה היא תעשה עכשיו? יש לה מה לומר על זה (ברשת)
קניתם לילד שעון חכם? תשמידו אותו!קניתם לילד שעון חכם? תשמידו אותו!כיכר השבת
בגרמניה רואים בשעונים החכמים סכנה לפרטיות הילדים בין היתר מחשש שנתוני המיקום ישמשו גורמים עברייניים. המורים הונחו למנוע הכנסת שעונים מחשש שההורים יאזינו (דיגיטל)
איילת לאש. חסומהכתבה שמורשת רבין פחות חשובה - ונחסמהאלי רוטמן28
צעירה ישראלית שכתבה בפייסבוק כי עדיף שהילדים ילמדו על מורשת רחל אמנו משילמדו על מורשת רבין, דווחה בידי אנשי שמאל כ"פוגענית" ונחסמה על ידי פייסבוק ל-30 יום (ברשת)
אושר בכנסת: יוקשח המאבק במפירי זכויות יוצרים ברשתאושר בכנסת: יוקשח המאבק במפירי זכויות יוצרים ברשתישי כהן
על פי התיקון שאושר בקריאה ראשונה, יוסדר נושא מתן צו מניעה לספקי אינטרנט להגבלת גישה לאתרים ויעוגן הליך לחשיפת זהותו של מי שהפר זכות יוצרים ברשת (חדשות האינטרנט)
יאן קוםמייסד וואטספ שיתף את "התקווה" - כמחאהאלי רוטמן
"מאחר שאבו דאבי סירבה להשמיע את ההמנון הישראלי בטורניר הג'ודו, אני רק אניח את זה כאן", כתב יאן קום, מייסד אפליקציית וואטסאפ, וצירף קישור לסרטון "התקווה" (ברשת)
"איראן ביצעה מתקפת סייבר בבריטניה""איראן ביצעה מתקפת סייבר בבריטניה"כיכר השבת1
ה"טיימס" מדווח כי לפי הערכות מודיעיניות בבריטניה, איראן אחראית למתקפת הסייבר על הפרלמנט בלונדון בחודש יוני האחרון שהשבית 90 חשבונות מייל למשך 12 שעות (חדשות)
גוגלדיווח: גורמים רוסים מימנו פייק ניוז גם בגוגלכיכר השבת
ענקית הרשת גוגל חושפת כי גורמים רוסים השתמשו בגוגל בניסיון להשפיע על תוצאות הבחירות בארצות הברית, כך דיווח הוושינגטון פוסט. "חשיפה משמעותית של גוגל" (דיגיטל,רשת)
רומן זדורוב והילדה תאיר ראדהאשתו של זדורוב: "מדמיינת מציאות אחרת"אלי רוטמן22
פוסט וויראלי: אשתו של האסיר המפורסם שהורשע ברציחתה של הילדה תאיר ראדה לפני עשר שנים, תיארה בפייסבוק את רגשותיה ואת הקושי העצום שלה ושל ילדיה (מעניין, ברשת)
אביחי שורשן. מיקום ביתו נחשףפעיל ימין: חיי האישיים נחשפו ואני בסכנהאלי רוטמן6
וויכוח סוער בפייסבוק הוביל לחשיפת פרטיו של פעיל ימין על ידי פעיל שמאל, שדאג לעשות זאת גם בשפה הערבית, וכתוצאה מכך הראשון טוען לאיומים שהחל לקבל (חדשות ארץ)
ההשפלה הקשהמריח רע: בת קהילת הכושים הושפלה • צפואלי רוטמן73
ברשתות החברתיות הופץ היום סרטון בו מתועדת השפלה דוחה ומבישה של אישה אפריקנית, חברת 'הכושים העבריים', שספגה העלבות בוטות באוטובוס, כי היא "מריחה רע" (ברשת)
אבי בניהואבי בניהו תוקף: "בני בליעל הפיצו שמועות"ישראל כהן5
דובר צה"ל לשעבר ויועץ התקשורת אבי בניהו תוקף בחריפות את מפיצי השמועות על התרסקות המסוק, מזכיר את פעילות 'כיכר השבת' בצוק איתן וקורא ללכוד את המפיצים (דיגיטל)
הרמטכ"ל ומסוק אפאצ'י. ארכיוןהשמועות בוואטסאפ "הרגו" את הרמטכ"לכיכר השבת4
לאחר התרסקות המסוק, כאשר הפרטים היו אסורים בפרסום, בשמועות מרושעות שרצו בוואטסאפ נטען כי הרמטכ"ל נפגע באירוע, באחרות נטען כי מדובר ב"אישיות בכירה" (אקטואליה)
התמונה שהקפיצהציוץ מסעיר: "והשתחוו על רגליך... מנאציך"אלי רוטמן8
לא רק אחמד טיבי, כצפוי, אלא גולשים נוספים תקפו את הח"כ הימני שצייץ את תמונת המוסלמים משתחווים בתפילתם אל מול השוטרים בעמדות הבידוק לצד ציטוט מספר ישעיה (רשת)
אושייה ברגע: המכונות שיביאו לכם מאות לייקיםאושייה ברגע: המכונות שיביאו לכם מאות לייקיםבני סולומון
אם לא קוראים לכם מלך זילברשלג, כנראה כבר שברתם את הראש בניסיון למצוא את הנוסחה שתביא לכם מאות לייקים לפוסטים שלכם ברשתות החברתיות. לרוסים יש פתרון חדש: מכונות רחוב שיוסיפו לכם לייקים (ברשת)
הצעת חוק בארה"ב: לטראמפ יהיה אסור למחוק ציוציםהצעת חוק בארה"ב: לטראמפ יהיה אסור למחוק ציוציםכיכר השבת1
חוק חדש שמוצע בבית הנבחרים של ארה"ב, עשוי להקשות על התנהלותו, הפזיזה יהיה מי שיאמר, של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בטוויטר. על פי ההצעה, ציוצים של הנשיא ברשתות החברתיות יוגדרו כ"רשומות נשיאותיות רשמיות" ולא יוכלו להימחק (ברשת)
בחורי הישבות עם השגרירה הייליניקי היילי צייצה את הסלפי שלה עם החרדיםאלי רוטמן35
השגרירה הפופולרית בישראל, ניקי היילי, המייצגת את ארה"ב במוסדות האו"ם, סיימה את ביקורה בשטחינו והותירה את רשמיה האופטימיים בטוויטר, באמצעות "סלפי חרדי" (ברשת)
היועמ"ש: ניתן לתבוע את פייסבוק בישראלהיועמ"ש: ניתן לתבוע את פייסבוק בישראלבני סולומון
בחוות דעת לבית המשפט העליון כתב אביחי מנדבליט כי ניתן לתבוע את פייסבוק בישראל למרות החוזה האחיד עליו חותמים המשתמשים לפיו ניתן לתבוע את החברה רק בארה"ב (דיגיטל)

ברשת

לרשת החברתית ולרשת בכלל יש חיים בפני עצמן. סרטונים ויראלים, חומרים מעניינים וטכנולוגיות חדשות שצצות ועולות רק ברשת בסיקור מיוחד במדור דיגיטל של כיכר השבת.

כיכר facebook
יוסף ויצמן, עו"ד
יוסף ויצמן, עו"ד
היזהרו בוואטסאפ'כם // עו"ד יוסף ויצמן
י"ב בשבט תשעח19
אלי שפירא
אלי שפירא
והבדילנו מן הוואטסאפ
כ"א בשבט תשעו7