אאא

לאחר דחייה ומאסר של כמה חודשים, נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין חתם על בקשת החנינה של הזמר קובי פרץ. הזמר נידון בתחילה לשנתיים מאסר בגין עבירות מס, אך לאחר מכן זכה להקלה בעונשו בערכאת הערעור - שם נקבע כי ירצה שנת מאסר וחצי. בשל החנינה יוכל פרץ לעמוד בפני ועדת השחרורים ב-14 ביולי. קובי פרץ אמר מהכלא למקורביו: "אני נרגש מאוד, שמח וממתין לשחרור. עברתי ייסורים, הצדק נעשה".

על פי החלטת הנשיא תקוצר תקופת מאסרו, כך שיוכל לעמוד בפני ועדת השחרורים, שתשקול את שחרורו, בחלוף מחצית מתקופת מאסרו בחודש יולי 2018. נקבע כי ההקלה בעונש מותנית בתשלום הקנס שהוטל עליו על ידי בית המשפט. אם לא ישלם פרץ את החוב, לא יוכל להגיע לוועדה. החוב של פרץ עומד על 30-35 אלף שקלים.

החלטת הנשיא התקבלה בעקבות המלצתה של שרת המשפטים איילת שקד להקל בעונשו של הזמר במסגרת המתווה המיוחד לשנת ה-70 של מדינת ישראל. במסגרת המתווה המיוחד, נעשה על ידי הנשיא שימוש רחב מן הרגיל בסמכות החנינה לאסירים בעלי מאפיינים ייחודיים, ובהם אסירים המרצים מאסר ראשון של עד שנתיים מאסר והחלטת הנשיא התקבלה במסגרת מתווה זה. 

באוקטובר האחרון דחה ריבלין את בקשת החנינה של פרץ, בעקבות החלטתה של השרה שקד. בתשובת בית הנשיא נכתב כי "הנימוקים שהועלו על ידי פרץ בבקשת החנינה, לרבות נסיבותיו האישיות וכן זכויותיו הרבות עמדו לנגד עיני בית המשפט בטרם נגזר דינו, ואף ניתן להם משקל נוסף, כאשר הופחת עונשו בערכאת הערעור ובבקשת החנינה אין שינוי בנסיבות שיש בו כדי להצדיק מעשה חריג ויוצא דופן של חנינה מאת נשיא המדינה".