אאא

בשנה האחרונה מרבים תושבי העיר בני ברק להתלונן על הקשחת האכיפה בנושאי חנייה בעיר התורה והחסידות בני ברק. מצלמות שהוצבו ברחבות הגבירו את מתן דוחות התנועה ופקחים הרבו בחלוקת דוחות.

מה שקומם את התושבים בעיקר היא העובדה שרכבו של ראש העיר חנוך זייברט תועד שוב ושוב חונה במקומות האסורים לחנייה.

אך הבוקר (שלישי) מתברר שגם ראש העיר זייברט חטף דוחות, ולא אחד, אלא 23 דוחות, לא פחות. אך מה שמדהים יותר הוא שרוב הדוחות - בוטלו.

על פי הדיווח של יהודה שלזינגר ב'ישראל היום', מפירוט דוחות החניה עולה כי מתוך 23 דוחות שזייברט חטף בשנים האחרונות, 17 מהם הומרו ל'אזהרה' בלבד ואחד מהם אף בוטל. בין היתר, הדוחות נרשמו על עבירות: חניה באדום לבן, חניה בצומת, העמדת 2 גלגלים על המדרכה ובתחום עצירת אוטובוסים.

אחד הגורמים בעיר המתנגדים להצבת המצלמות אמר לעיתון כי "אכיפת חוק ומניעת פקקים זה דבר מבורך אבל יש דרך אנושית לעשות את זה. המצלמות מקציבות שתי דקות, זקנים במרוץ לצאת מהמכוניות, נכים לא יכולים לתפקד, עסקים קרסו. אבל ראש העיר? הוא מותר לו לחנות איפה שבא לו כי יש לו קשרים בעירייה וכל הדוחות שלו מבוטלים, זו שערורייה וחוצפה שאין כדוגמתה".

מעיריית בני ברק נמסר בתגובה כי "מדובר על המרת דו"חות רק לאחר בדיקת הנושא ע"י התובע העירוני, המוסמך לכך מטעם החוק, והוא עשה זאת לאחר שנוכח בצדקת הטענות, שמשום צנעת הפרט אינני יכול לפרטן בכלי-תקשורת".