אאא

פלסטיני שהעלה את חשדם של לוחמי מג"ב בשל שקית שנשא נורה ברגלו ונפצע באורח קל, על פי גורמי רפואה. השקית אותה נשא, נבדקה על ידי חבלני מג"ב אך לא נמצאו בה דברים חריגים. במג"ב מבהירים כי "הלוחמים פעלו כנדרש".

המקרה החל כאשר מונית פלסטינית הדיעה סמוך למחסום הקיוסק שבאבו דיס, ממנה ירד פלסטיני שנשא שקית. הפלסטיני החל להתקדם רגלית לכיוון המחסום, למרות שמדובר במחסום למעבר כלי רכב בלבד, מה שהחשיד את הלוחמים.

בנוסף, לטענת הלוחמים, הפלסטיני קרא קריאות אללה אכבר וקילל את הלוחמים כשהוא ממשיך להתקדם למחסום.

לוחמי מג"ב שפעלו במקום החלו לבצע נוהל מעצר כשאחד הלוחמים קרא לעברו קריאות לעצור (גם בשפה הערבית) וכשזה לא נענה ירה באוויר בכדי להרתיע את החשוד. כשזה המשיך להתקדם ללא התייחסות ללוחמים, בוצע לעברו ירי של כדור אחד לפלג גופו התחתון, ירי שהביא לפציעתו באורח קל.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

הלוחמים הזעיקו כוחות נוספים ביניהם חבלני מג"ב והחלו לבדוק את החשוד, בדיקה ממנה עלה כי הוא לא נשא על גופו דבר. החבלנים שהגיעו לזירה בדקו את השקית אותה נשא, בה לא נמצא דבר חשוד.

החשוד קיבל טיפול רפואי ראשוני במחסום על ידי חובש מג"ב ולאחר מכן על ידי תאג"ד צה"ל שפינה אותו לקבלת טיפול רפואי ולחקירת גורמי הביטחון.

החשוד, פלסטיני בשנות ה-30 לחייו תושב הכפר סעיר.

במג"ב מבקשים להבהיר כי הלוחמים פעלו כמצופה מהם לאור נסיבות האירוע. בהתנהגותו של החשוד, בדבריו ולאור העובדה שהגעה רגלית אל המחסום היא חריגה במקום בו עוברים רק כלי רכב, הביאו לכך שהלוחמים פתחו בנוהל מעצר החשוד באופן מקצועי ומידתי. עוד אנו מבקשים להבהיר שעל כל מי שמגיע לעבר עמדה ביטחונית, להישמע להוראות הלוחמים במקום ובמידה ולא יעשה כך יחשב כמי שמניעיו לא ברורים ועלול הוא לסכן את חיי הלוחמים.