אאא

אות הנשיא  למתנדב הוא אות המוענק מדי שנה על ידי נשיא המדינה למוסדות וארגונים הפועלים במצוינות יוצאת דופן בתרומתם לחברה, במטרה לעודד את הפעילות ההתנדבותית ומעורבות חברתית.

פעם בשנה מוענק האות לכ-12 זוכים הבאים מתחומי הביטחון, הבריאות, הקהילה, איכות החיים ואיכות הסביבה, קליטת עלייה, חינוך לתרבות ולספורט.

הרב מנחם בורשטין, ראש מכון פוע"ה, הגיב בהתרגשות לאחר קבלת האות:

"במשך 30 שנה אנו זוכים להעניק יעוץ וסיוע ללא עלות לכל מי שפונה אלינו. המעמד הזה מראה לכל צוות המכון ולציבור הרחב עד כמה העשייה שלנו נצרכת וחשובה. שמחתי לשמוע שגופים ממלכתיים ובראשם כבוד נשיא המדינה רואים את עוצמת התרומה של המכון  רואים את עוצמת התרומה של המכון המתנהל כעמותת חסד למען הציבור ובה אנשי מקצוע ומתנדבים רבים. אני יוצא מכאן בהתרגשות ובהזדהות עצומה עם הפסוק " והבוטח בה'- חסד יסובבנו ". אני מודה לכבוד הנשיא ולחברי הועדה שבחרו במכון פוע"ה כגוף שמייצג התנדבות, מעורבות חברתית ונתינה לזולת. ברכות לכל הזוכים". 

מי שעלתה לבמה לקבלת האות היא נציגת המתנדבים, יו"ר נשים למען פוע"ה ואחת המתנדבות הוותיקות במכון - הגב' מרים בן דוד. העשייה התמידית של מרים ותרומתה הרבה למכון בכישוריה וביכולותיה הרבים הן בארץ והן בעולם מהווים נכס יקר ומשמעותי למערך ההתנדבות ודוגמא לסובביה.  

על מנת לעודד ולתמוך בהמשך הצעידה המשותפת בדרך ההתנדבות,  לאחר קבלת האות העבירה גב' מרים בן דוד את האות "מטבע דור לדור" למתנדב הצעיר במכון פוע"ה - מר מאיר סילמן.

מר סילמן, עוזר ומתנדב במכון כבר למעלה משנה והוא אחד מבין המתנדבים הרבים שבחרו לעשות את שירותם האזרחי במכון פוע"ה. 

מכון פוע"ה קורא לציבור לבוא ולהיות חלק במעגל ההתנדבות והנתינה לזולת.

המתנדבת הוותיקה ביותר של פועה והמתנדב הצעיר ביותר.
המתנדבת הוותיקה ביותר של פועה והמתנדב הצעיר ביותר.