אאא

בשעות הערב (חמישי) יעשה את דרכו לארץ, ארונה של הגברת יעל בסיס ע"ה, שנהרגה בתאונה מחרידה אתמול, בשעה שעשתה את דרכה עם ילדיה, אל עיירת הנופש וואל טורנס בהרי האלפים הצרפתיים.

יעל, שעבדה במלון מקומי בו מתארחים משפחות חרדיות, התנגשה חזיתית ברכב שהגיע ממול, כתוצאה מכך נפצעה באורח אנוש ולאחר מאמצי החייאה ממושכים נאלצו צוותי ההצלה והרפואה לקבוע את מותה.

מי שפעל בשטח וליווה את הגופה החל מרגעי התאונה ועד שחרור הגופה תוך מאמצים כבירים לשמירה על כבוד המת ופתירת הבעיות הבירוקרטיות הוא איש החסד העסקן חונא דייטש.

בשיחה עם "כיכר השבת", מספר דייטש כי "ירדנו לעירייה המקומית לסדר את המסמכים ואת תעודת הפטירה. אני הייתי נציג המשפחה לזהות את הגופה, אלו היו רגעים קשים במיוחד. אם צעירה ל-4 ילדים בכלל לא פשוט.

"צריך לציין גם את נציג זק"א ממרסיי מיכאל טוויטו וכן העסקן הצרפתי יוסף בן חמו וכן את הגאון רבי יוסף צבי ברייער, ראש ישיבת בעלזא בבית חלקיה ורעייתו, ששהו בנופש בקרבת מקום וליוו את הילדים ובני המשפחה בבית החולים, וגם לאחר שחרורם שהו איתם במלון בז'נבה עד לעלייה למטוס בדרכם לישראל".

דייטש מספר כי "רצו בהתחלה להטיס את גופת הנפטרת רק מחר בבוקר אולם הפעלנו לחצים שזה יהיה עוד הערב בשעה 10 משדה התעופה בציריך, במטרה שיוכלו לטמון אותה עוד לפני שבת בישראל".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בתוך כך, עוד עדויות על אופיה המיוחד של הנפטרת כפי שמספרות החברות על דמותה האצילית.

מירי לוי, חברתה, מספרת ל"כיכר השבת": "אני ויעל היינו חברות מאוד טובות בלב ובנפש, יעל היתה אישה מיוחדת מאוד, אין היום אנשים כאלה. אשה צדיקה, מתפללת 3 תפילות, ספר תהילים בשבת. כולה רק אמונה בבורא עולם, אמונה כל כך חזקה ועוצמתית, שהיתה משדרת אותה לכולם".

לוי מוסיפה כי "יעל נלחמה על חינוך הילדים והיתה כלביאה על הילדים. דאגה לכל ילד לזמן איכות איתו, היתה נוסעת בגשמים ובקור לירושלים, להביא אוכל חם לישיבה. דאגה לפרנסה ולחינוך שלהם, אי אפשר לעכל שהיא כבר לא פה. תמיד ידעה לומר את המילה הנכונה בזמן הנכון, תמיד נתנה כתף תומכת עם חיוך ואור על הפנים.

"רק אתמול הסתמסנו ואמרתי לה שלחי תמונות, ואמרה לי עוד לא התחלתי לטייל נשארו לי למכור עוד כמה כרטיסים, עבדה בשביל הטיול הזה שלושה חודשים מראש".