אאא

הגאון רבי אברהם דב אוירבך, אב"ד בטבריה, מבהיר במכתב חד-משמעי כי אינו חלק ממפלגתו החדשה של המקובל רבי דב קוק ודוחה את השמועות המופצות בעיר על תמיכתו בשתיקה ברשימה.

כזכור, לפני כשלושה שבועות יצאו הרב אוירבך והרב קוק בקריאה לאחדות סביב רשימה חדשה, אך כעבור שבוע המהלך קרס לאחר שקהילת הרב אוירבך סיכמה על תמיכה ברשימת ש"ס המקומית, בתמורה להצבת נציגם במקום השני, כך שהרשימה החדשה נותרה כרשימתו של המקובל הרב קוק בלבד.

כעבור זמן קצר דווח על ידי מקורבים לרבנים כי הרב אוירבך והרב קוק נועדו וסיכמו כי קהילותיהם ישלבו כוחות בתמיכה ברשימה משותפת.

אלא שכעת מבהיר הרב אוירבך במכתבו כי אין לכך כל שחר. "בהיות ומתקרבים הבחירות למועצת העיר, אשר הרבה עניני העמדת הדת על תילה ושמירת וחיזוק צביון בעיר ועתידה, תלויים בהם", כותב הרב במכתבו, "אחרי שנתישבנו בדבר ובאו לפנינו כל שיקולי הצדדים בענין הגלויים והנסתרים, ואחרי שהיה אצלי ה' אליהו זגדון וקיבל ע"ע להתנהג בכל עניני הנהגת העיר רק כפי הוראותי, מצאתי לנכון לעת הזאת להתאחד בבחירות אלו לרשימה אחת משתופת עם המפלגות המקומיות,כך שמפלגתנו מפלגת איחוד בני התורה אשר בראשה עומד ידידנו הר"ר פנחס ועקנין, תתאחד בבחירות אלו להתמודדות בגוש אחד וברשימה אחת יחד עם מפלגת ש"ס ודגל התורה המקומית".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

המכתב
המכתב

בסיום המכתב מוסיף הרב אוירבך הבהרה וכותב: "הואיל וידוע לי כי מופצות בעיר כל מיני שמועות כאילו אני תומך בסתר ברשימה אחרת, או שאינני מתנגד לזה ונותן הסכמה בשתיקתי כך שאיש הישר בעיניו יעשה, להוי ידוע כי אין בכל אלו אמת כלל, ואני מבקש מכל השומעים בקולי, להצביע אך ורק לרשימה זו, ולפעול ככל האפשר להצלחתה".

יצוין כי ברקע הריצה למועצת העיר, הקרב על ראשות העיר צמוד מתמיד. המועמדים הם: ראש העיר הנוכחי יוסי בן דוד, יו"ר הליכוד ציון פניאן ורון קובי, פעיל מוכר נגד התחרדות העיר. קובי התמודד בבחירות שעברו והפסיד בפער עצום, אך בחמש שנים האחרונות הוא מפעיל מכונת הסתה נגד המגזר החרדי בעיר ותוצאות פעילותו באים לידי משמעות בסקרים, כשהוא זוכה לנתח ניכר של תמיכה.

במפלגות החרדיות מתלבטים על תמיכה בין פניאן לבן דוד, כשההכרעה הסופית תינתן בהתאם למועמד בעל הסיכויים הגדולים.