אאא

הושלמה היערכות המרכז הרפואי 'הדסה' לקראת שני ימי ראש השנה בכל המחלקות, ובראשן מחלקת היולדות בבתי החולים 'הדסה עין כרם' ו'הדסה הר הצופים'. היערכות מיוחדת לקליטת היולדות שתגענה בערב החג ובמהלך החג וכן בשבת הקודמת לכך, כאשר כולן תצטרכנה לשהות עד למוצאי החג לפחות. הצוות הרפואי תוגבר הן ברופאים והן באחיות. היולדות שתשארנה בבתי החולים לאחר הצורך הרפואי בשהייתן ובשהיית היילוד תזכנה לאירוח במחלקה שהוכשרה לכך. ההעברה תעשה ע"י נוכרי וחפצי ה"מוקצה" יסודרו ע"י נוכרי. 

בבתי הכנסת שבבתי החולים נערכים לסדר מקומות ישיבה לכל מאות המתפללים. בבעלי התפילות הינם מפורסמים בעלי שם להם ניסיון של שנים. יערכו שני מניינים מרכזיים האחד כמנהג האשכנזים והשני כמנהג הספרדים. בעלי תקיעה יתקעו בשני הימים בשני בתי החולים בכל המחלקות, בכדי לזכות את החפצים בכך. כמו כן, סעודות החג יינתנו כיד המלך עם כל הסימנים הנהוגים למאושפזים השוהים במרכז הרפואי 'הדסה'. בני משפחות המאושפזים יוכלו להתארח בביה"ח וליהנות מאירוח מלא . 

 "כל צוות המחלקות שבאחריותי נערך לקראת החג, כולל ירידה לפרטים הקטנים ביותר. מטרתנו היא להעניק ליולדת ולתינוק מעבר לטיפול הרפואי המקצועי והמסור, גם תחושת חג מרוממת. בכל ימות השנה אנחנו עובדים במלא המרץ ועם כל הנשמה, ובחג ישנה תוספת רגישות", אומר פרופסור שמחה יגל מנהל האגף למיילדות של הדסה בירושלים, "אנחנו מאחלים לכל עם ישראל ובפרט ליולדות ולתינוקות החדשים שיצטרפו אלינו בתחילת השנה, בריאות ואושר". 

רב המרכז הרפואי הדסה הרב משה קליין: " בתי הכנסת שבמרכז הרפואי ערוכים כראוי וכיאות למתפללים רבים בימי ראש השנה, ביניהם למתפללים שיגיעו במהלך ראש השנה עצמו בשל פיקוח נפש של יקיריהם. כל מטופל שישוחרר מהמיון יזכה אף הוא לאירוח. אנחנו ערוכים גם למאות מתארחים".

nהנהלת המרכז הרפואי 'הדסה' נמסר כי היא "מאחלת לכל בית ישראל כתיבה וחתימה טובה. רפואה שלמה לכל השוהים בבתי החולים ושנזכה בשנה הקרובה לטפל ולסייע רק במקרים משמחים".

לקראת לידה? הירשמי ללידה וקבלי מתנה | לפרטים לחצו כאן >>