אאא

מהמשטרה נמסר, כי משטרת ישראל השלימה היערכותה לעצרת התפילה הצפויה להתקיים מחר, בליל שבת בין השעות 18:00 בערב ועד השעה 21:00 בעיר בני ברק , על כביש ז'בוטינסקי ועל כביש 4.

במשטרה הדגישו כי העצרת תואמה מול משטרת ישראל, אשר נערכת כמו לכל מחאה, הפגנה או תהלוכה במקצועיות ובהתאם למכלול הצרכים השונים. מאות שוטרים יתפרסו בצירים ובנקודות המשפיעות לאורך מתווה המחאה על מנת להבטיח את קיומה באופן התקין והבטוח שניתן.

"משטרת ישראל מכבדת את חופש הביטוי של כל אזרח החפץ בכך, יחד עם זאת, נדגיש ונחדד, כוחות המשטרה יקפידו לפעול נגד כל ביטויי אלימות, פיזית ומילולית. אנו ננקוט באפס סובלנות כלפי אלו שיבקשו להפר את הסדר הציבורי ועלולים יהיו להוות סכנה לשלומו של הציבור הרחב", מסר דובר המשטרה.

עוד נמסר כי המשטרה קוראת לכלל ראשי המחאה ולמשתתפים לגלות אחריות, ריסון ואיפוק על מנת להבטיח שכלל ביטויי המחאה ייעשו במסגרת החוק. "חשוב שאיש לא ייפגע בגלל התלהטות יתר", מסרה המשטרה.

כזכור, כבר במהלך יום הכיפורים עוררו בבתי הכנסת בבני ברק, את הציבור לצאת ולהשתתף בתפילת המחאה בליל השבת הקרובה, שתיערך - כפי שנחשף ב"כיכר השבת" - לאורך כביש גהה מצומת קוקה קולה ולאורך רחוב ז'בוטינסקי מצומת גהה ועד רחוב רבי עקיבא.

בערב יום הכיפורים, פרסם רבה של בני ברק, הגאון רבי משה יהודה לייב לנדא, כרוז בשמו ובשם רבני העיר, לקראת המחאה בליל שבת, הנושא את הכותרת העצובה: "עיר הקודש הפכה לביזות".

במכתבו, כותב הרב לנדא כי "זה שלשה שבתות שמחללים את השבת בעירנו בני ברק בבניית הרכבת הקלה ברח' זבוטינסקי. היו הבטחות חתומות שישמרו על השבת, בין בכרית המנהרה תחת פני הקרקע ובין בהקמת התחנות על פני הקרקע. בחודש אלול פרצו הכל וחיללו את השבת בפרהסיא ממש, בין תחת לפני הקרקע ובין על פני הקרקע ובחוצפה מתעקשים להמשיך לחלל את השבת.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"עירנו בני ברק ותושביה, האמונים זה שנים רבות על שמירת השבת בעירנו אינם יכולים לעבור בשתיקה על פירצה נוראה כזאת".

הרב לנדא הוסיף וכתב" "בשמי ובשם רבני העיר, כל תושבי עירנו נקראים למחות מחאה גדולה בליל שבת קודש, פרשת האזינו, לצאת ולמחות כל בית תפלה בראשות הרבנים לתפילת קבלת שבת ותפילת ערבית, כפי שנתפרסם ע"י העיריה. והשי"ת ברחמיו המרובים יסייענו בשמירה על צביון העיר".

בערב יום הכיפורים המשיך ראש העיר בני ברק חנוך זייברט בסבב אצל גדולי רבני העיר כדי לקבל את ברכתם והוראתם לציבור להשתתף בעצרת המחאה. בין היתר ביקר אצל כ"ק האדמו"ר מנדבורנא, הגאון רבי מרדכי גרוס והגאון רבי מאיר מזוז.

במקביל, גם מועצת הרבנים הספרדים של ש"ס בבני ברק, פרסמה את קריאתה לציבור להשתתף בעצרת המחאה בליל שבת. על הכרוז חתמו הגר"ש בעדני, הגר"ש בן שמעון, הגר"ש מחפוד והגר"מ פחימה.