אאא

הערב, (חמישי) נורתה יריית הפתיחה של הבחירות לרשויות המקומיות, עם הגשתן של הרשימות המתמודדות למועצות ברשויות השונות.

להגשת הרשימות קדמה סאגה ארוכה של דיווחים, ספקולציות ומאבקים, שחלקם הבשילו לכדי הסכמים ממשיים ואחרים שימשו רק לצרכי משא ומתן.

מהערב, יחל הקרב האמתי בין המפלגות והמועמדים ברשויות השונות, כאשר כל מפלגה ומועמד יציגו את הדמויות הבולטות, הרבנים והמגזרים התומכים במועמדותם.

'כיכר השבת' מגיש סיקור מתעדכן מהגשת הרשימות ברשויות השונות:

20:30 - סדר הרשימה החרדית בכרמיאל: 1.פנחס סירוקה (דגל) 2. אוריאל מלכה (שס) 3. יאיר שטרן (גרעין תורני) 4. ישראל ליכטנשטיין (דגל) 5. אילן מלול (פעיל מקומי)6.מאיר בר מוחא (שס).

20:00 - אחדות חרדית מסורתית בעפולה: הוגשה רשימת שסג למועצת העיר. סדר הרשימה: 1. צורי כהן (שס). 2. הרב מנחם גולד (דגל התורה והציבור המסורתי). 3. יעקב זורגר (ויז׳ניץ). 4. אלירם דדון (שס). 5. יעקב קראוס (הקהילה הליטאית). 6. יצחק טנג׳י (שס).

19:55 - הסערה באלעד לקראת דרמה מטלטלת? בשעה זו משא ומתן למניעת המחלוקת בעיר אלעד בין ש"ס לשלומי אמונים. ההצעה: רוטציה בהסכמה על ראשות העיר בין פינדרוס לפרוש.

19:45 - סופית הרב דב קוק בטבריה מתפלג מש"ס. רשימת מפלגתו של הרב קוק והמעומד לראשות העיר דודיק אוזלאי. 1-  דודיק אוזלאי. 2 - עו״"ד מנשה בן אלישע. 3 - מיכאל לרר ( נציג דודיק ). 4 - נפתלי טרבלסי ( נציג הרב קוק).

19:40 - רשימת ש"ס באשדוד - 1. אבי אמסלם, 2. חיים אמסילי, 3. הרב מני אזולאי, 4. הרב דוד טוויטו, 5. אהרון כהן, 6. אבי דרעי.

19:30 - רשימת 'דגל התורה' בחיפה - 1. מיכי אלפר, 2. מנחם קפלן, רכז לב לאחים בצפון, 3. אריה זיסמן, עיתונאי ועורך ב'יתד נאמן'. רשימת 'אגודת ישראל' בחיפה -1.  אריה בליטנטל (הפעם כנציג סערט ויז'ניץ), 2. ראובן כץ (גור), 3. יהושע היימן (בעלזא), 4. חיים לוי (צאנז), 5. יעקב כהן (ויז'ניץ).

19:20 - פריצת דרך בטלז סטון. ההסכם המסתמן - אברהם רוזנטל יכהן כראש המועצה למשך עשרה חודשים ולאחר מכן יצחק רביץ ימונה - בהסכמת כולם.

19:10 - חיפה: לראשונה - 3 מפלגות חרדיות בעיר. נציגי ש"ס ו'אגודת ישראל' מגישים כעת את רשימותיהם - בנפרד, בכך נותרה 'דגל התורה' לבדה.

19:00 - ביתר עילית: יוסי חשין, מעסקני חסידות ברסלב בעיר ואיש עסקים פעיל בביתר, הגיש את מועמדותו לראשות העיר.

18:40 - רשימת 'יהדות התורה' בפתח תקווה - במקום הראשון - אליהו ברוכי מ'דגל'; שני - ישראל פרידמן, הסיעה המרכזית; שלישי - שמעון ברגמן מ'דגל'; רביעי - יעקב גנזל, שלומי אמונים, חמישי - יוסף לבל מ'דגל'.

18:20 - רשימת אגודת ישראל (ג) בצפת הגישה את מועמדותו של יו"ר הרשימה, נחמן גלבך, לראשות העיר. סדר הרשימה. 1. נחמן גלבך (ברסלב). 2. ברוך קליין (צאנז). 3. משה פרוש (ביאלא).:4. משה לוסטיג (לעלוב). 5. יהושע למברגר (אמשינוב).

18:15 - עכשיו זה רשמי, יוסי דייטש רץ לראשות עיריית ירושלים. בשעה האחרונה חתם דייטש על טופס הגשת המועמדות שיוגש הערב לוועדת הבחירות.

דייטש חותם
דייטש חותם
הגדלה

דייטש מסר במעמד החתימה: "אחרי 12 שנים וחצי כחבר מועצת העיר וכסגן ראש העיר, אני נרגש וירא להגיש את מועמדותי לראשות עיריית ירושלים. זו זכות בשבילי לעבוד בשביל התושבים מכל המגזרים. ירושלים זקוקה לבנייה רוויה ולמקומות תעסוקה עבור הזוגות הצעירים, ובעיקר זקוקה לנשמה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

18:00 - הוגשה רשימת הליכוד בבני ברק. במקום הראשון יעקב וידר ובמקום השני ויקטור ימין. בני ברק הולכת לבחירות, וזה סופי.

17:45 - פורסמה רשימת 'דגל התורה' בבית שמש. לאחר מאבק על המקום הרביעי, החליטה הנהלת המפלגה כי שלמה ברילנט ישובץ במקום הרביעי. במקום החמישי: זמורה ובמקום השלישי גולדהירש. בשלושת המקומות הראשונים - תמונת המצב קיימת, גרינברג, מונטג וסילברסטיין.

17:30 - פיצוץ במשא ומתן בין 'דגל התורה' ל'אגודת ישראל' באשר לריצה משותפת למועצת העיר בירושלים. מגעים אחרונים בניסיון להגיע לאחדות של הרשימות.

17:15 - רשימת ש"ס בירושלים, לאחר מאבקים, תדרוכים ואין ספור ספקולציות באשר לסדר הרשימה. הוחלט כי חבר מועצת העיר חיים כהן יקודם למקום השני ברשימה. במקום הראשון יישאר צביקה כהן, שלישי - פיני עזרא, רביעי - אברהם בצלאל, ובמקום החמישי שמואל מרציאנו.