אאא

ב'פלג הירושלמי' מסתערים על הבחירות לרשויות המקומיות ומריצים מפלגות בכל הערים המרכזיות בציבור החרדי, מירושלים ועד ביתר עילית. ב'פלג' עקצו את 'דגל התורה' ואמרו: "רשימת הנציגים בכל עיר ועיר, נבחרה על פי רצונם והחלטתם הישירה של הרבנים. ללא מתווכים, נכדים, ועסקנות למיניהם". 

בסיעת 'בני תורה' ציינו כי: "לפני חמש שנים הכריז רבינו הגדול מרן ראש הישיבה הגאון הגדול רבי שמואל אוירבך זצוק"ל, על היפרדות מוחלטת מסיעת דגל התורה ועל הקמת רשימות עצמאיות תחת השם 'בני תורה', בערים; ירושלים, בני ברק, ומודיעין עילית.

"התקיימה מערכת בחירות סוערת וניצית ביותר, אך נגד כל המגדפים ומחשבי הקיצין, ולמרות מערכת רדיפות קשות ובלתי נתפסות, נרשמו הצלחות כבירות בכל הערים בהם רצה רשימת 'בני תורה'".

לדבריהם: "כממשיכי דרכו הצרופה של מרן ראש הישיבה זצ"ל, רשימת הנציגים בכל עיר ועיר, נבחרה על פי רצונם והחלטתם הישירה של הרבנים. ללא מתווכים, נכדים, ועסקנות למיניהם. הם היו מי שעמדו בכל תוקף והזכירו שוב שוב בכל שלבי משא ומתן כזה או אחר, כי לא תאוות ג'ובים, ממון ומשרות ציבוריות לפנינו, אלא הרמת קרן התורה מעפר, והסדרת נציגות אמיתית לבני התורה - על פי דרך התורה וההשקפה המסורה לנו.

"הם מי שפסלו עבורנו גם כל חיבור קורץ כזה ואחר עם מפלגות שאיבדו את דרכם הרוחנית, תמורת משרות נוצצות ואף תמורת הסרת חרמות נבזיות ומרושעות כשלעצמן".

הרשימה המלאה של נציגי רשימות סיעות בני תורה:

ירושלים

מתמודד לראשות העיר, ומקום ראשון: הרב חיים אפשטיין. סגן ר"ע י-ם.

מקום שני: הרב אברהם מנקס. דובר הוועדה להצלת עולם התורה

מקום שלישי: הרב אליעזר וולנשטיין. נציג הישוב הישן

מקום רביעי: הרב ארי דהאן. נציג בני התורה הספרדים

מקום חמישי: הרב אליהו יפה

בני ברק

מתמודד לראשות העיר, ומקום ראשון: אברהם קאהן. ממנהלי המוסדות ומרבני ביה"כ אהל משה.

מקום שני: הרב משה מלאכי. יו"ר סיעת האופוזיציה בעיריית ב"ב.

מקום שלישי: הרב יחזקאל שפירא. ממקורבי מרן הרב שך זיע"א.

מקום רביעי: הרב מיכאל אלמליח

מקום חמישי: הרב אהרון פופר. ממקורבי מרן הגאב"ד הגר"צ פרידמן

מודיעין עילית

*מתמודד לראשות העיר, ומקום ראשון: שמוליק אלישיב. מנכ"ל עיתון הפלס

מקום שני: הרב אברהם הכט

מקום שלישי: הרב משה דיקשטיין

מקום רביעי: הרב משה גרינבוים

מקום חמישי: הרב אברהם יונה שיר

בית שמש

מתמודד לראשות העיר, ומקום ראשון: הרה״ג מלאכי כי טוב. איש חינוך ור"י לצעירים בעיר.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

מקום שני: הרב יום טוב קופשיץ. אחיינו של רב העיר ונציגו בסיעה

מקום שלישי: הרב ישראל אשר הירשמן. נציג היישוב הישן

מקום רביעי: הרב ווייסקופף

מקום חמישי: הרב פפנהיים

אלעד

מקום ראשון: הרב יצחק שמואלי

מקום שני: הרב בנימין מינצר

מקום שלישי: יצחק אפשטיין

מקום רביעי: שמואל אפשטיין

מקום חמישי: הרב שמעון מנדלבאום

ביתר

מקום ראשון: הרב יאיר ליכטמן

מקום שני: הרב יעקב סומפולינסקי

מקום שלישי: הרב גדליה ווילק

מקום רביעי: משה זייבלד

מקום חמישי: הרב אהוד רוזנברג