אאא

שעה קלה לאחר נאום ראש הממשלה בנימין נתניהו באו"ם, שם חשף אתרי טילים של ארגון הטרור חיזבאללה בלבנון, דובר צה"ל חושף צילומים של אתרי הטילים.

בנאומו התבטא נתניהו כי: "גם בלבנון, איראן מורה לחיזבאללה לבנות אתרים סודיים לטובת טילים מדויקים שיכולים לפגוע בעומק ישראל בדיוק של מטרים בודדים.

"חיזבאללה מנצל חפים מפשע בביירות כמגינים אישיים. הם הציבו שלושה בתי מלאכה לשדרוג טילים ליד נמל התעופה של בירת לבנון".

נתניהו הציג למנהיגים תמונה של נמל התעופה ואמר: "הנה מפעל הטילים הראשון בשכונת עוזאי. לא רחוק משם - מסלולי נמל התעופה. המפעל השני נמצא מתחת לאצטדיון, במרחק של שני בלוקים מהנמל, והשלישי נמצא ממש סמוך לו. המסר שלי לחיזבאללה: ישראל יודעת מה ואיפה אתם עושים - ולא תיתן לכם להתחמק מזה".

בשנה האחרונה חיזבאללה מנסה לבנות תשתית להסבת טילי קרקע קרקע לטילים מדוייקים בשכונת אוזעאי, הסמוכה לשדה התעופה בביירות.

בכירי ארגון חיזבאללה קיבלו החלטה מודעת להעביר את מרכז הכובד של פרוייקט דיוק הטילים, בו הם עוסקים מזה זמן, למרחב האזרחי בלב ליבה של העיר ביירות.

א. אתר בתוך אצטדיון כדורגל של נבחרת חיזבאללה.

ב. אתר בסמוך לשדה התעופה הבינלאומי "חרירי" של לבנון.

ג. אתר במעגנה, בלב שכונת מגורים ובסמוך למבניים אזרחיים המרוחק כ-500 מטרים בלבד ממסלול הנחיתה של שדה התעופה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

כל זאת תוך סיכון מודע של אוכלוסייה לבנונית בלתי מעורבת.

פרויקט הדיוק מתבצע תוך שימוש בידע, טכנולוגיה, מימון והכוונה איראניים. אחד הניסיונות להעברת מכונות המיועדות להסבת טילים למדויקים מסוריה ללבנון נתקף על ידי ישראל ב- 17/9/18.

ישנם אתרים נוספים בביירות ומחוצה לה בהם פועלים גורמי חיזבאללה בניסיון דומה להקמת תשתיות שיהיו מיועדות בעתיד לאחסנה/ הסבה של טילים מדויקים.

בצה"ל ציינו כי: "ישראל עוקבת אחר האתרים הללו במגוון יכולות ואמצעים, מחזיקה במידע רב על פרוייקט הדיוק, ופועלת מולו במענה מבצעי מגוון ובשיטות וכלים שונים.

"מאמצים נרחבים הביאו לכך שנכון לספטמבר 2018 אין בלבנון מפעל פעיל שמבצע הסבה תעשייתית לנשק מדויק".