אאא

 

בעקבות הודעת חברת נ.ת.ע. על הקפאת פעילותם בתחומי העיר בני ברק, דורשים תושבי פרדס כץ וקריית הרצוג, מראש העיר בני ברק, אברהם רובינשטיין , לזרז את הקירוי מעל רחוב ז'בוטינסקי לפתרון לעירוב.

כזכור, כבר במהלך שנת 2017, עיריית בני ברק הכריזה על הזוכה להקמת הקירוי שיתיר טלטול לכל השיטות ברחוב ז'בוטינסקי, מפרדס כץ לבני ברק.

במכתב ששיגרו התושבים הם מסבירים כי "כידוע מרן החזו"א חשש לזה שרח' ז'בוטינסקי הוא רה"ר מחמת שמשמש לס"ר וכן משמש כדרך מעיר לעיר, וכן הורו מרן הגר"נ קרליץ שליט"א ומרן הגר"ש וואזנר זצ"ל להחמיר ולא לטלטל ברח' הנ"ל, וע"כ נבנה כבר לפני כ-30 שנה גשר ברח' שבטי ישראל העובר מעל הכביש הנ"ל".

"והנה בעבר רובם ככולם של התושבים בשכונות שמעבר לכביש ז'בוטינסקי לא היו שומרי שבת וע"כ הספיק גשר זה שהינו בקצה השכונה, אך ב"ה בשנים האחרונות שכונות פרדס כץ וקריית הרצוג מתחרדות וגרים שם אלפי משפחות של אברכים בני תורה ובפרט שרוב הגרים שם הם זוגות צעירים שהולכים להוריהם לסעודות שבת ומחמת זה שיש גשר רק בקצה השכונה נוצר מצב שפעמים דרך שלוקחת 5 דקות מתארכת לכדי שעה ומעלה ובפרט כשהולכים עם ילדים קטנים ועייפים...  ובאמת כבר לפני מעל חמש עשרה שנה תוכנן שיבנה גשר ברח' השומר אלא שמחמת התנגדות הרכבת הקלה הדבר נדחה ונדחה עד לסיום בניתה של הרכבת הקלה", כותבים התושבים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

התושבים מוסיפים במכתבם כי "ועל כן הציעו רעיון שכיוון שנפסק להלכה שרה"ר מקורה אינה רה"ר, א"כ יעשו שלטי פירסומת מעל מעברי החציה כך שיהיה גג מעליהם ומימלא לא יהיה למקום שתחתיהם דין רה"ר, ויוכלו לעבור תחתיהם ללא חשש, ובאמת רבני השכונה קיבלו רעיון זה ובפרט רבני השכונה הגאון רי"א שוורץ ר"י פרנקל ורבי יוסף נח טולנפלד שדחפו זאת רבות, ואף שלחו שאלות אלו לגאונים רמ"מ לובין דומ"ץ וחתנו של הגר"נ קרליץ והגאון רמ"ש קליין דומ"צ דהגר"ש ואזנר זצ"ל והגר"מ גרוס אשר קיבלו רעיון זה ואף כתבו מכתבים ע"מ לעודד לעשות זאת בהקדם.

"ובאמת לפני כשנתיים פנו תושבי השכונה לראשי העיר ובראשם הרב חנוך זייברט והרב אברהם רובינשטיין  אשר הביעו את רצונם העז לעזור ולסייע בעניין, ואמרו שמקווים שתוך מספר חודשים דבר זה יסודר, לפני כחצי שנה פנו לגורמים הנ"ל לשמוע היכן הדבר עומד ונאמר שעובדים ע"ז ככל יכולתם אלא שיש חסמים שונים שמעכבים זאת זאת לאחר שחברת נ.ת.ע מעכבת כל התקדמות בענין ומקווים שהדבר יתקדם במהרה".

"אלא שב"ה כעת הודיעו חברת נ.ת.ע כי הם מקפיאים כל העבודות בעיר בני ברק ומשכך דורשים תושבי השכונה מראשי העיר לקדם בזריזות את הקירוי", הם כותבים במכתבם.