אאא

היום חל יום השנה להסתלקות מרן ראש הישיבה הגאון רבי אהרן יהודה לייב שטיינמן זצ"ל ואלפים עולים לציונו בבני ברק. אין ספור סיפורים, עדויות ורגעים נדירים נרשמו במחיצתו. אחד הרגעים המיוחדים שנחשפו באתר 'כיכר השבת' הייתה בקשת המחילה של איש הפרסום החרדי.

כעת, שנה לאחר פטירתו, חושף יהושע רודניק בפני 'כיכר השבת' את שהתרחש בחדרו של מרן זצ"ל.

"היה זה לאחר תקופה ארוכה בה עבדתי לצד 'הפלג' וקבוצות מהסיקריקים", משחזר רודניק. "הייתי מדביק בריכוזים החרדים את כל סוגי המודעות, רבים מהם היו עם תכנים חמורים ומשמיצים נגד מרן זצ"ל. לקח לי תקופה קצרה עד שהתפקחתי. הבנתי שלא הכל כסף, ביקשתי להפסיק לעבוד אתם ולהיכנס לקודש פנימה לבקש מחילה".

"נכנסתי לחדר, כל הגוף שלי רעד מפחד", מספר רודניק ומשחזר את שאירע בחדר. "'ביקשו ממנו להדביק מודעות נגד הראש ישיבה הוא רוצה לבקש מחילה', הציגו אותי בפני מרן הרב שטיינמן.

"מרן הרב שטיינמן התעניין: 'איפה אתה גר?', השבתי: 'ירושלים'. 'הראש ישיבה מוחל לי?', שאלתי. מרן הרב שטיינמן השיב לי בחיוך אבהי: 'שום דבר, אדרבה, על ידי זה אוהבים אותי'".

רודניק מוסיף: "לא הכרתי את הרב שטיינמן מקרוב, במהלך השנים ראיתי אותו קודם בשלל אירועים ציבוריים, אבל באותה הפעם זה היה אחרת לגמרי. ידעתי לפני מי אני עומד. אפילו רק לראות אותו נתן לי המון לכל החיים".