אאא

הקרב הפנים-חרדי בבית שמש נמשך: סיעת דגל התורה התכנסה היום (שני) כדי לדון בכניסה של אגודת ישראל לקואליציית בלוך, ובסיומה הניחה מכשול משפטי בפני הצטרפות זו.

בישיבה הוחלט, כי "כלל חברי הסיעה יצביעו כנגד עמדות ראש העיר, ובכלל זה אף בהצבעת מינוי סגנים ומ"מ בשכר, נושא האצלת סמכויות וכל נושא שיובא להצבעה".

בכך כאמור מנסים בדגל התורה 'לסנדל' את יריביהם מאגודת ישראל, שותפיהם לסיעה, כדי שלא יוכלו להצביע בעד המינויים שלהם עצמם לתפקידי סגנות ומ"מ ראש העירייה ושאר התפקידים, שכן החלטת רוב הסיעה מחייבת את כלל החברים בה.

ארבעת חברי הסיעה מ'דגל התורה' הפכו כזכור לחמישה מתוך שמונת כלל החברים, מאז שראש העיר לשעבר משה אבוטבול חבר אליהם כשהחליט שלא לפרוש מהעירייה כפי שתכנן תחילה.

החלטה של רוב הסיעה, אמורה לחייב את כלל החברים, כולל השלושה מאגודת ישראל. במידה וחברי 'אגודה' יבחרו להצביע בניגוד להחלטה טריה זו, תהווה לפי 'דגל' הצבעה זו "מעשה פרישה" על כל המשתמע מכך בחוק, ובכלל זה: "פורש לא יוכל לכהן כסגן ראש העיר לכל אורך הקדנציה".

המכתב של 'דגל' לבלוך (סריקה)
המכתב של 'דגל' לבלוך (סריקה)
הגדלה

במכתב ששלחו חברי 'דגל התורה' לראש העיר עליזה בלוך בסיום הישיבה נכתב: "קיבלנו רק אתמול ובדיעבד את ההסכמים הקואליציוניים שחתמת עם סיעות הקואליציה. לצערנו נכון וראוי היה כי הדברים יפורסמו קודם לכן. מבלי להעלות את הטענות שיש לנו לגבי מהות ההסכמים ותוכנם".

"הרינו לציין", מוסיפים חברי הסיעה במכתבם, "כי היום התקיימה ישיבת סיעת יהדות התורה ברוב משתתפים ובמסגרת הישיבה הוחלט ברוב חברי הסיעה (5 חברים מתוך 8)להצביע כנגד ההחלטות שעל סדר יומה של המועצה ובכלל זאת כנגד מינוי סגנים".

"נוכח האמור לעיל, הרינו להבהיר כי במידה ומי מקרב חברי הסיעה יצביע כנגד עמדת רוב חברי הסיעה, אנו נראה בדבר זה כמעשה פרישה כאמור בסעיף 125 א' לפקודת העיריות, אשר בין היתר גורר עימו סנקציות של פסילות לכהן בכהונת סגנות ראש העיר".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

המכתב של 'דגל' ל'אגודה' (סריקה)
המכתב של 'דגל' ל'אגודה' (סריקה)
הגדלה

כמו כן, חברי 'דגל' שיגרו מכתב לחברי אגודת ישראל, בו הם מבהירים "בשם חברי סיעת יהדות התורה", כי עליהם לעמוד בהחלטות הסיעה ולהצביע כנגד עמדות ראש העיר עליזה בלוך.

"קיימנו היום ישיבת סיעה בהמשך לזימון שיצא אתמול בנושאים שעל הפרק. לצערנו בחרתם שלא להשתתף בישיבה, וחבל שכך. בישיבה נדונו נושאים חשובים הקשורים להתנהלות הדת בעיר, שאנו סבורים כי עלינו לפעול למענם במשותף. ראינו לנכון ללכת לבחירות במשותף וסברנו שגם לאחר הבחירות נפעל במשותף לקדש שם שמים בעירנו".

"לצערינו הרב, קיימנו דיון בלעדיכם ויתכן ובאם הדברים היו מושמעים על ידכם היינו מגיעים למסקנה אחרת משלא השתתפתם לא נותרה בידינו ברירה וקיבלנו החלטה לפעול כנגד החלטות הקואליציה לעת עתה. ובכלל זאת להצביע כנגד מינוי סגנים ומ"מ".

בד'גל' מסיימים את מכתבם ל'אגודה' וכותבים: "יובהר, כי הצבעה בניגוד לעמדת הסיעה תהווה מבחינת הסיעה 'מעשה פרישה' על כל המשתמע בזאת כהגדרתו בסעיף 125 א' לפקודת העירייה. העולה מכך בין היתר כי פורש לא יוכל לכהן כסגן רה"ע לכל הקדנציה".

פרוטוקול הישיבה של 'דגל' (צילום מסך)
פרוטוקול הישיבה של 'דגל' (צילום מסך)