אאא

ביום שני האחרון נערכה ביוזמת קק"ל ביער בן שמן פעילות חוויתית ומהנה לילדי החינוך המיוחד בגילאי 3-6. בין היתר נטלו חלק בפעילות יותר ממאה חניכים וחניכות הלומדים בסניפי 'סולם' השונים.

הפעילות התקיימה, כאמור, ביער בן שמן, כשגם מזג האוויר האיר פנים לילדים – מה שיצר את התנאים המושלמים לחוויה בלתי נשכחת.

הילדים התחלקו לפי תחנות, כאשר בכל תחנה היתה פעילות חושית מאתגרת ששילבה למידה והעשרה בדרך חוויתית.

כך לדוגמא, בתחנה אחת ניתנה לילדים הזדמנות למשש חפצים שונים (אבנים, איצטרובלים, גזעים). באחרת הם למדו לזהות קולות של חיות ובעלי כנף בטבע וכן הלאה.

בתחנה נוספת הם למדו על הקשר בין החיות למקום מגורים שלהם, כשבהמשך הם הרימו סלעים ואבנים, ולמדו על החרקים וסוגי בעלי החיים הנוספים שמסתתרים תחתיהם.

בנוסף, נהנו הילדים מתחנה בה הם ביצעו פעילות מוטורית תוך כדי הפרחת בועות סבון. הרוח שנשבה ביער שדרגה את עוצמת הבועות, וכפועל יוצא מכך את ההנאה של הילדים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

כמו כן המתינו לילדים ביער תחנה של פעילות דרבוקות ותחנה סדנאות יצירה – כולל ציורי פנים של כל ילד.

המורים, המדריכים והמתנדבים שליוו את הילדים לאורך היום, סיכמו את החוויה המיוחדת בתחושת סיפוק, תוך שהם מציינים כי חיק הטבע מאפשר יישום מטרות טיפוליות באופן מעשיר וחוויתי - במיוחד כאשר הצוות המקצועי של סולם בשטח.

עוד ציינו המלווים את הארגון המוקפד, הלמידה המשמעותית וההנאה הרבה של הילדים שהותירה בהם טעם של עוד.

יו"ר קק"ל, דני עטר, מסר: "היה מרגש לראות את האילנות הקטנים של 'סולם' פורחים בחיק היער. לצד הפעילות השוטפת שלנו, אנחנו בקק"ל שמחים בכל פעם שניתנת לנו ההזדמנות לעמוד לרשות הקהילה בכלל, ולמען ילדי החינוך המיוחד בפרט"