אאא

כ-1,500 מתפללים נכנסו הלילה (שני) לקבר יוסף בשכם, תחת אבטחת לוחמי צה"ל, כוחות מג"ב, משטרת ישראל והמנהל האזרחי.

במהלך הכניסה לקבר נזרקו אבנים לעבר לוחמי צה"ל, כתוצאה מיידוי האבנים נפצעו שני לוחמים באורח קל ופונו לקבלת טיפול רפואי בבית חולים. התפילות התקיימו כסדרן.

בין הנכנסים היה גם: סגן ראש מועצת שומרון דוידי בן ציון, רבה של העיר ריו דה ז'נרו בברזיל, מח"ט שומרון לשעבר אל"מ יואב ירום, חבר מועצת העיר טבריה רפאל טרבלסי, חבר מועצת העיר צפת יוחאי עזרא ומתפללים ומבקרים מכל רחבי הארץ והעולם.

(צילום: מנהלת קבר יוסף)
(צילום: מנהלת קבר יוסף)

במהלך הכניסה, קיימו תלמידי ישיבת "רועה ישראל" של הרב דודי דודקביץ', טיש ט"ו בשבט והתוועדות בבית המדרש שבמקום, אכלו מפירות הארץ שרו ורקדו בליווי נגנים.

ראש מועצת שומרון דגן אמר לאחר הכניסה: "טו בשבט הוא חג של צמיחה, של התחדשות, גם אנחנו מצפים לראות את ממשלת ישראל מאפשרת צמיחה אמיתית בהתיישבות ובכל ארץ ישראל ובכלל זה גם ביחס לקבר יוסף והמקומות הקדושים בשומרון. הגיע הזמן שממשלת ישראל תממש באומץ את ריבונותה בקבר יוסף ותצמיח את האיזור ההיסטורי החשוב כ"כ לעם ישראל".

(צילום: מנהלת קבר יוסף)
(צילום: מנהלת קבר יוסף)

כמו כן, במהלך הלילה עצרו לוחמי צה"ל וכוחות שב"כ, מג"ב ומשטרת ישראל באיו"ש ובבקעה 30 מבוקשים החשודים במעורבות בפעילות טרור, טרור עממי ובהפרות סדר אלימות לעבר אזרחים וכוחות הביטחון. החשודים הועברו לחקירה.

בנוסף, בפעילות במרחב החטיבה המרחבית 'אפרים' התפתח חיכוך אלים בין פלסטינים ללוחמי צה"ל. הפלסטינים השליכו בקבוקי תבערה ויידו אבנים לעבר הלוחמים שהגיבו באמצעים לפיזור הפגנות. בחסדי שמים, אין נפגעים לכוחותינו ולא נגרם נזק.

בסריקות של לוחמי צה"ל ומשטרת ישראל למציאת אמצעי לחימה בלתי חוקיים במרחב החטיבה המרחבית 'מנשה תפסו הכוחות נשק מסוג קרלו.

(צילום: מנהלת קבר יוסף)
(צילום: מנהלת קבר יוסף)