אאא

נהג האוטובוס שהיה מעורב בתאונה הקטלנית של התהפכות קו 304 של 'קווים', נחקר היום (שלישי) על ידי בוחני אגף התנועה בחשד לגרימת מוות ברשלנות. בתום חקירתו שוחרר בתנאים מגבילים ורשיונו נשלל ל 90 ימים. חקירת התאונה נמשכת.

כזכור, גם נהג הרכב הפרטי, מדגם פורד טרנזיט, שבו התנגש האוטובוס לפני שהתהפך על צידו, נחקר אתמול על ידי בוחני אגף התנועה של משטרת ישראל במטרה לבדוק האם הוא אשם בגרימת מותן של ההרוגות ברשלנות. בתום חקירתו, שוחרר נהג הרכב בתנאים מגבילים, ורישיון הנהיגה שלו נשלל ל-90 יום.

 צפו בכתבה המסכמת של התאונה הקשה

התאונה הקשה אירעה ביום ראשון בבוקר בסמוך לשעה 10:00. קו 304 של חברת 'קווים', שיצא ממודיעין עילית בדרכו לירושלים, נסע על כביש 443, אך כשהגיע בסמוך לבית חורון, התהפך, גלש לעבר תעלה סמוכה ופגע במעקה הבטיחות.

מחקירה ראשונית התברר, כי רכב טרנזיט שהבחין בתאונה שהתרחשה בנתיב הנגדי, עצר בשטח הפרדה מצד שמאל לכביש, כדי להגיש סיוע לתאונה. נהג האוטובוס שהגיע אחריו פגע ברכב הטרנזיט והתהפך.

בתאונה נהרגו שתי נשים, רוחמה ריזל רוזן ע"ה ורחל חיה גוטמן ע"ה וכמעט חמישים פצועים בדרגות פציעה שונות חולצו מהאוטובוס ופונו לבתי החולים בירושלים ובמרכז הארץ.

במשך שעות ארוכות עמלו כוחות ההצלה על פינוי הפצועים, חילוץ הלכודות ההרוגות מתחת לאוטובוס ופינוי האוטובוס ההפוך מזירת התאונה הקשה. נהג האוטובוס ונהג הטרנזיט זומנו לחקירה באזהרה במשטרה, בכדי לבדוק את אחריותם לתאונה הקטלנית וכאמור רישיונם נשלל בינתיים ל-90 יום.