אאא

בשבועות האחרונים יו"ר ש"ס אריה דרעי חזר והזהיר את מקורביו וחבריו להנהגה החרדית מפני 'מפץ בשמאל', איחוד יאיר לפיד ובני גנץ - בטח אם גבי אשכנזי מצטרף.

בבוקר שאחרי הרכבת רשימת ש"ס, אריה דרעי מתעורר לבוקר של סיוט. בני גנץ ויאיר לפיד הודיעו על איחוד וריצה משותפת יחד עם גבי אשכנזי. שלושה רמטכ"ל ויאיר לפיד שמנסים להדיח את ראש הממשלה בנימין נתניהו. 

כעת, שנתניהו מבין שמדובר בקרב חייו, הוא צפוי לצאת חסר תקדים, הפחדה מהשמאל שרוצה להדיח אתו, למסור שטחים לפלסטינים ולאשר את הסכם הגרעין עם איראן. במערכת הפוליטית מעריכים כי קמפיין ההפחדה של ביבי צפוי למשוך אליו את קולות הפריפריה מכלל המפלגות, בוודאי את אלו של ש"ס: "ביבי לא ייתן שלגנץ ולפיד יהיה מנדט אחד יותר ממנו", אמר בכיר בליכוד.

"אריה הסביר לנו", אומר בכיר בש"ס: "אנחנו בסכנה כפולה, גם נתניהו ישתה לנו קולות, וגם אחוז ההצבעה יהיה גבוהה מאוד. השמאל יצא בהמוניו, הימין לא יאכזב, החרדים יסבלו".

כפי שנחשף ב"כיכר השבת", בשבוע האחרון, בש"ס הגבירו את הלחצים ל'מפץ חרדי', ריצה משותפת של כלל הסיעות החרדיות. 

"החשש שלי", התבטא בשבוע שעבר דרעי בישיבה עם בכירי המפלגה, "הוא ממצב בו בני גנץ ויאיר לפיד יתאחדו. אם מהלך כזה יתרחש - הרי שבנימין נתניהו יצא לקמפיין 'הצילו' שיכול לפגוע בש"ס בצורה דרמטית".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אך אתמול, לאחר שהיה נראה ש'יהדות התורה' תתעכב עם הגשת הרשימות - בכדי לאפשר שיחות על 'מפץ חרדי' כתגובה ל'מפץ השמאל'. אך חילוקי דעות בתוך 'דגל התורה' הובילו להכרעה: הגשת הרשימות במועד המתוכנן.

במצב הנוכחי אין היתכנות ל'מפץ חרדי'. כללי ועדת הבחירות קובעים כי לאחר הגשת הרשימה אין אפשרות חוקית למשוך. כך שההיתכנות היחידה למפץ חרדי היא במצב שכלל חברי הכנסת והנציגים של יהדות התורה לא יוכלו להתמודד, תרחיש חסר סיכוי. 

"יהדות התורה עשו טעות", אומר הבוקר ח"כ בש"ס: "הם היו צריכים להמתין 24 שעות. גם אני הייתי נגד ריצה משותפת, אבל המפץ של השמאל מסכנת את ש"ס, לכן היינו צריכים לעסוק בזה היום ולהכריע לכאן או לכאן, אבל לא להכריע יממה מראש".

מנגד, בכיר ב'דגל התורה' אומר: "לא היה באמת סיכוי להגיע להבנות. אי אפשר ב-12 שעות להסכים על נושאים שחודשים צריך לדון בהם. אנחנו בטוחים שש"ס עוברת את אחוז החסימה בכל מצב. אין סרט אחר. מהמיפוי שלנו ש"ס שווה כחמשה מנדטים של בני תורה ספרדים, בונקר".