אאא

במהלך סיור בחירות בצפון הארץ, הגיע ח"כ יעקב אשר לעיר טבריה, שם נועד במטה הבחירות עם נציג 'דגל התורה' בעיר, דוד אוחנה, והפעילים המקומיים.

בהתכנסות שהתקיימה במטה השתתפו הרבנים, הרב שמואל ביטון, ראש ישיבת 'אור יוסף', הרב אבנר בוסקילה, ר"מ בישיבת 'תורת מאיר', והרב שי נחמני, רכז 'לב לאחים'.

דוד אוחנה, נציג 'דגל' ברשימה לכנסת, הזכיר את חילולי השבת המתרבים בעיר טבריה בעידודו של ראש העיר רון קובי.

בהמשך, נשא דברים ח"כ יעקב אשר, שהזכיר את התופעה ששמה ראש העיר של טבריה אשר "לצערנו מעוררת הדים ברחבי הארץ ודווקא העיר טבריה היא זו שצריכה לעשות את פרסום הנס להראות יש רבים מאוד שמתנגדים לדרך הקלוקלת הזו של ראש העיר הנכנס".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"בטבריה יהיו בע"ה אלפי קולות שיבואו לרון קובי ויגידו לו אל תכתים את העיר", אמר אשר, "ראש עיר נבחר בשביל לטפח ולנקות את העיר ולא בשביל לרדוף אחרי ילדים. הוא לא יודע להיות ראש עיר, כשהייתי ראש עיר בבני ברק השקעתי בפיתוח לכל השכונות, גם בפרדס כץ שהיא שכונה חילונית".

אשר המשיך במתקפה נגד קובי ואמר כי "הוא לא נבחר כראש עיר, הוא נבחר כמו קריקטורה - ההשפעה שלו יכולה להשליך על הכנסת, שמעתי שאומרים 'הנה עשה עליכם סיבוב והביא חמישה מנדטים', בכנסת יש אנשים פחות מופרעים אבל מסוכנים לא פחות, כמו לפיד שהיה שר האוצר כושל, אמרתי לו פעם שאם הייתה לו חנות מכולת הוא היה פושט רגל. הוא רדף את האוכלוסייה החרדית מגיל הלידה ועד גיל זקנה".

לאחר מכן דיבר הרב שמואל ביטון שהסביר כי גדולי הדור אשר מהם אנו יונקים וגדולי התורה שאת תורתם אנו עמלים - הם אלו מורי דרכינו. "הרי אם נרצה לסגור עסקה חשובה וכי נבדוק מה העדה של אותו האדם? או מי הוא האדם?", אמר הרב ביטון.