אאא

הגאון רבי מאיר מאזוז, ראש ישיבת "כסא רחמים", הסביר אמש (מוצאי שבת) בפתח שיעורו את ההחלטה לתמוך בבחירות הקרובות במפלגה האשכנזית 'יהדות התורה'.

תחילה הסביר הרב שה"שמאל" מסוכן ליהדות ועוקר את התורה, ואי אפשר לדעת מה הוא יעולל לנו. "אין להם לא שבת ולא כיפור. כלום. לכן אסור להצביע לא גנץ ולא לפיד, ולא כל האנשים האלה", אמר הרב.

"אמנם יש לנו רמז ב'גנץ', גנץ - ר"ת: ג' נצביע", אמר הרב והרחיב הרב את הדיבור, מדוע החליט לתמוך ביהדו התורה. "האשכנזים אנשים טובים שדואגים לכולם, דואגים לתורה ומקדשים שם ה'. אפילו החילונים מכבדים אותם, לפני כמה זמן התפרסם שהשר הכי פופולרי - אפילו אצל החילונים - זה ליצמן. כי גם החילונים כשהם רואים מישהו שיודע להתעקש על האמת שלו, הם מכבדים אותו".

הרב הסביר: "לא היתה לנו ברירה כי ש"ס עשו איתנו 'ברוגז', עושים 'וטו' עלינו בכל מקום. 'וטו' בש"ס מותר להם, כי זה שלהם, אבל 'וטו' אצל ביבי, ועוד ועוד. זה לא דרך התורה ככה להילחם. אבל ה'וטו' הזה שהם מנסים לעשות לנו התבטל ב"ה ביום 'וטו' (=21) כ"א באדר ב' - ב"ה יצאנו לחופשי. הפעם תומכים ב'יהדות התורה'".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

הרב המשיך ואמר כי "'יהדות התורה' היא הוקמה בזמנו כדי להלחם נגד המשכילים, וגם היום הם נלחמים על קדשי ישראל בצורה חזקה מאד. וזה שמה 'אגודת ישראל' - מה זה 'אגודה'? כל מיני דברים, כמו 'ארבעת המינים' - לולב, הדס, אתרוג. גם פה זה אגודה של יהודים שמתאחדים יחד למען התורה. להגן על התורה. 

"כי הם מסמלים את השלום. כל הזמן היינו רחוקים מהם, היה לנו את הספרדים שלנו (= ש"ס) אבל מה לעשות הספרדים שלנו לא כ"כ אוהבים אותנו, הם אוהבים שאני אבגוד באלי ישי. שאנחנו חברים שנים, הם רוצים על לא-דבר אני יבגוד בו. למה שאני אבגוד בו?! למה אני לא עוזב את אלי ישי? מי שיש לו חבר שנים רבות, והוא לא חטא לו אין שום סיבה לעזוב אותו".

"אומרים לי, בוא תבגוד באלי ישי, ותהיה לנו 'מנהיג הדור'", אמר הרב מאזוז, "לא רוצה להיות מנהיג הדור. לא רוצה. תנו לי את הפינה שלי, לימוד התלמידים זה שווה את כל המנהיגות של הדור. אני מנהיג הדור? השתגעתם?! אני יהיה מנהיג הדור? אין לכם מה לעשות?!", חתם הרב ואמר כי מי שיצביע ג' בניו יצאו ירא שמים.