אאא

בית המשפט לתעבורה בירושלים האריך לפני זמן קצר (שני) בשמונה ימים, את מעצרו של נתנאל סנדרוסי, החשוד בתאונת ה'פגע וברח' בירושלים, בה נדרס והופקר הילד בנימין ביגלאייזן בן ה-11.

אל הבנין נכנס סנדרוסי, כשידיו אזוקות ולראשו כיפה, תוך שהא מכחיש בדבריו כל קשר לאירוע הקשה.

אביו של החשוד התפרץ בשלב מסוים בבכי, ואמר: "שפכו את הדם שלי". לכתב 'כיכר השבת' הוא אמר: "כמו שהכפישו אותנו בכל הכוח, אני רוצה שגם הצדק ייצא בכל הכוח; שזה יהיה הוגן".

במענה לשאלות כתבים ניסה סנדרוסי להסביר מדוע במשך שבוע לא הגיע להזדהות בתחנת המשטרה, ואמר: "אני תלמיד ישיבה, אין לי טלפון חכם וטלוויזיה. ברגע שאמרו לי המשטרה מחפשת אותך - הגעתי".

החשוד שיחזר בדיון, בהתאם לטענתו כי הוא לא נהג ברכב בעת התאונה, כי לפני התאונה, בשעה 18:00, השאיר את הרכב ברחוב אידלסון בשכונת רמות, והניח מעל הגלגל את המפתחות ו-50 שקל תשלום על השכרת הרכב.

לאחר מכן הוא התיישב בגן, בקרבת ישיבה, עישן נרגילה, והתקשר לחבר שלו ואמר 'נתקעתי, תבוא לאסוף אותי' - שעתיים לאחר התאונה. 

נציג המשטרה אמר לשופטת, שרית זוכוביצקי אורי, כי סנדרוסי מסר רק "התחלה של גרסה", ובהמשך החקירה החליט לשמור על זכות השתיקה.

הוא הוסיף כי "החשוד בעל עבר פלילי ותעבורתי", וביקש כי יוארך מעצרו ב-12 יום, מחשש לשיבוש חקירה ולשם ביצוע פעולות חקירה נוספות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

סנגורו עו"ד משה סוחמי עקץ בתגובה: "12 יום בשביל 12 פעולות חקירה - זה ארוך אפילו בשביל משטרת ירושלים...".

לבסוף קיבלה השופטת באופן חלקי את בקשת המשטרה, האריכה כאמור את מעצרו של סנדרוסי ב-8 ימים ונימקה: "קיים חשד סביר בעבירות המיוחסות למשיב;  חומרת העבירות מקימות חשד לשיבוש".

כזכור, רק אתמול נענה נתנאל להודעת המשטרה, המחפשת אחריו זה שבעה ימים, מאז התרחשות התאונה, והסגיר את עצמו.

במקביל, בבית החולים ממשיכים הרופאים להילחם על חייו של בנימין בן ה-11, שמצבו הוגדר אנוש.

שמו לתפילה: חיים בנימין בן שושנה רייזל, לרפואה שלימה בתוך שאר חולי ישראל.